Спосіб життя є найважливішим фактором, що впливає на те, як довго організм людини зможе залишатися міцним і здоровим. Вчені і медики неодноразово заявляють про користь фізичної активності. Крім іншого, заняття спортом покращують кровопостачання мозку, можуть захистити його від розумового згасання і сприяють зростанню і розвитку нових нейронів.

Дослідження показало, що всього 20 хвилин занять спортом в день можуть поліпшити обробку мозком інформації і функцію пам’яті. Це може бути проста швидка прогулянка по вулиці або на біговій доріжці. Вчені також знайшли види активності, які найбільш позитивно впливають на здоров’я мозку, дозволяють залишатися йому молодим і здатні знизити ризик розвитку деменції.

Бальні танці

Згідно зі статтею в Frontiers in Aging Neuroscience, у тих, хто два рази на тиждень по годині займався бальними танцями протягом восьми місяців, було виявлено значне поліпшення функції мозку. Цей вид діяльності надав помітний ефект на пам’ять, мову і увагу, а також на рухові здібності.

Інше дослідження, опубліковане в медичному журналі Нової Англії, показало, що танець був єдиною фізичною активністю з 12-ти, яка знизила ризик деменції учасників експерименту.

Біг

Вчені з’ясували, що біг збільшує кількість нервових клітин, зменшує запалення в нервовій тканині і підвищує рівень деяких важливих для мозку білків. Передбачається, що в легкому і середньому темпі біг дозволяє зберегти когнітивні функції, а тренування високої ефективності можуть поліпшити роботу мозку.

Тайцзи

Це китайське бойове мистецтво для самооборони, засноване на серії повільних, контрольованих і плавних рухів. Тайцзи кидає виклик тілу і розуму. Дослідження, опубліковане в National Center for Complementary and Integrative Health показує, що, крім поліпшення балансу і настрою, ця активність покращує здатність планувати, запам’ятовувати, мислити і перемикатися на різні завдання. Крім того, фахівці виявили, що регулярна практика тайцзи приносить користь для мозку тим, у кого проявляються легкі когнітивні порушення або при ранніх симптомах деменції.

Силові тренування

Дослідження показало, що рік тренувань з обтяженням двічі на тиждень поліпшили увагу, пам’ять і пластичність мозку у тих, хто вже страждав зниженням когнітивних функцій. Стаття ще раз підтвердила, що силові тренування не тільки позитивно впливають на мозок, але і зменшують депресію, занепокоєння і симптоми хронічної втоми.

Медитація

Цей вид діяльності здатний фактично збільшити товщину гіпокампу, який контролює пам’ять і здатність до навчання. Відзначається, що медитують люди краще справляються з різними когнітивними тестами в порівнянні з тими, хто не медитує. Крім того, згідно з дослідженням, опублікованим Національним інститутом здоров’я, медитація може сповільнити або навіть змінити вікові зміни, які зазвичай відбуваються в мозку.