У певні дні вам може знадобитися багато енергії. І кава не завжди може врятувати вас. Ось які продукти ви можете вживати натомість.

Дати організму багато енергії довго можуть складні вуглеводи. Вони входять до складу овочів, фруктів, цільнозернових продуктів.

Крім того, дослідження показують, що омега-3 забезпечують організм енергією на тривалий термін, а білкові продукти підтримують рівень енергії, позбавляючи почуття голоду, пише Eat This, Not That.

Ось які продукти мають подібні ефекти.

Грецький йогурт. Він містить багато білка, завдяки якому ви почуватиметеся ситим протягом кількох годин. Краще вибирати 2-відсотковий йогурт замість знежиреного.

Лосось. У цій рибі міститься велика кількість омега-3 та білка. Ці речовини допомагають підтримувати стабільний рівень цукру в крові та запобігають його стрибкам.

Тунець. Ви можете його з’їсти, якщо вам набрид лосось. У ньому також містяться омега-3 жирні кислоти.

Буряк. Дослідження, опубліковане у Food Science & Biotechnology, показало, що буряк містить безліч речовин, що підвищують працездатність та рівень енергії. Також до складу буряків входять складні вуглеводи, а це означає, що їхній організм перетравлюватиме повільніше.

Кіноа. Це складний вуглевод, який містить ще багато клітковини та білка. Рівень енергії та здоров’я загалом також допомагають підтримувати магній, залізо, вітаміни групи В.

Банани. Цей продукт включає багато корисних вуглеводів, вітамінів групи В, білків. Крім того, у дослідженні, опублікованому в PLoS One, йдеться, що велосипедисти, які перед тривалою поїздкою з’їдали один банан, мали більше витривалості та сили, ніж коли вони просто вживали солодкий напій.

Горіхи. До їх складу входить клітковина, білок, корисний жир. Завдяки цьому ви запобігете коливанням цукру в крові і відчуєте себе ситим. Також волоські горіхи містять корисні для серця омега-3.

Яйця. Крім білка, вони містять холін, який знижує втому та покращує розумові функції.

Ягоди. Забезпечують енергією вони рахунок корисних вуглеводів, клітковини, калію, вітамінів групи У.

Авокадо. У звіті, опублікованому в Critical Reviews in Food Science and Nutrition, наголошується, що в авокадо є клітковина, магній, білок, вуглеводи. Все це у поєднанні дає більше енергії.

Овес. Все тому, що овес багатий складними вуглеводами, а також містить клітковину.

Порошок матчу. Цей порошок, як свідчить дослідження у журналі Molecules, містить багато різних сполук. У тому числі рутин, теанін, кверцетин, хлорофіл, кофеїн, L-теанін.