Вчені розповіли, за рахунок чого ракові клітини стають такими живучими, швидко еволюціонують і розмножуються.

Ракові клітини утворюються в організмі постійно. По суті це клітини, при розподілі яких щось пішло не так. Майже завжди організм просто знищує дефектні клітини, але іноді вони отримують можливість розмножуватися, і тоді розвивається хвороба. Чим більше накопичених мутацій, тим вище ця ймовірність. Зараз багатьом хворим вдається перемогти онкологію і прожити ще багато років після постановки діагнозу. Але рак підступний і навіть найсучасніші методи лікування не можуть врятувати всіх.

Група вчених з найбільших медичних шкіл США провела дослідження кільцевої молекули ДНК ракових клітин, щоб з’ясувати, чому рак так складно вилікувати. Вони створили тривимірну модель молекул позахромосомної ДНК. Фахівці прийшли до висновку, що саме кільцеві молекули відповідальні за агресивність пухлини і є головними у запуску її розвитку.

Читайте також:  Фрукти з низьким глікемічним індексом, які можуть їсти діабетики

Позахромосомна ДНК для людського організму взагалі не характерна і навіть в ракових клітинах з’являється не завжди, а тільки в половині випадків. Клітини з позахромосомної ДНК поводяться приблизно як бактерії, а при розподілі утворюють кілька копій онкогенів. Це дозволяє раковим клітинам швидко еволюціонувати і пристосовуватися до лікування. Тому навіть сама наявність ракових клітин з позахромосомною ДНК має дати лікарю сигнал про те, як вибудовувати подальше лікування, щоб збільшити шанси на перемогу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News