Стрес – сильна реакція організму, здатна провокувати різні збої в його роботі. Виявилося, що через безперервний нервовий стан можна заробити безпліддя, попередила психолог Валерія Рижик.

Експерт пояснила, що на функціонування репродуктивної системи та на гормональне тіло величезний вплив має перманентний стрес. У жінок збивається менструальний цикл, у чоловіків порушується вироблення сперматозоїдів. При цьому причини переживань можуть бути різні: від найпростіших у вигляді проблем на роботі до серйозних психологічних травм.

Дуже часто причина безплідності криється в подіях з дитинства, що травмують. Доросла людина, скривджена в молодому віці, може дуже боятися заводити своїх дітей. Нерідко таке слідство має фізичне чи психологічне насильство у підлітковому віці.

Навіть сторонній психологічний тиск може призвести до збою репродуктивної системи. Психолог пояснила, що деякі люди зовсім не прагнуть заводити дітей, тому що не бачать себе у ролі батька. Проте родичі часто давлять питання про те, коли їхня дочка чи син вирішать завести власних дітей, говорять про те, що скоро може стати надто пізно.

«Так, регулярний психологічний тиск може викликати сильний стрес у будь-якої здорової людини. А він, у свою чергу, провокує проблеми з гормональним тілом та роботою внутрішніх органів», – пояснила Рижик.

Подібні маніпуляції особливо недоречні в тому випадку, якщо пара має інтимні проблеми, але не бажає посвячувати подробиці своїх родичів. Коли люди проходять спільне лікування, сторонні коментарі про терміновість онуків можуть сильно зіпсувати психологічне тіло, а це вплине і на роботу організму.

Психолог порадила насамперед пройти обстеження репродуктивної та гормональної системи. Якщо причина у психіці, варто відвідати психолога чи психотерапевта.