Дослідники з Каліфорнійського університету прийшли до висновку про те, що при правильному використанні консервованих продуктів харчування організм може отримати більше користі, ніж при вживанні свіжих овочів і фруктів. Особливо це актуально для випадків, коли свіжа продукція витримує тривале зберігання або купляєтьсяв несприятливих погодних умовах.
 

Вивчивши склад продуктів з консервів, а також придбаних на ринках, фахівці заявили: в деяких консервованих продуктах міститься більше корисних мікроелементів, ніж у свіжих, що продаються фермерами. За словами авторів дослідження, свіжі плоди забезпечують організм вітамінами і мінералами у великому обсязі лише за умови, що вони з’їдаються відразу після свого збору. Зберігання продуктів не дозволяє їм зберегти всі свої цілющі властивості, причому, навіть якщо мова йде про зберігання в холодильнику.
 
Як пояснюють фахівці, головна проблема зберігання фруктів та овочів – це те, що вони стикаються з киснем і окислюються. Процес окислення руйнує вітаміни, а посилює його невідповідна температура. Наприклад, плоди, багаті вітаміном С, швидко втрачають свою корисність, перебуваючи в теплому приміщенні. Холодне ж середовище згубне для переважної кількості важливих нутрієнтів. Медики підрахували, що з причини зайвого холоду 70% вітамінів виявляються, фактично, марними для людини.
 
Що ж до консервації, то, хоча дослідники аж ніяк не вважають її ідеальною, тим не менш, вона може бути більш вигідною для здоров’я.

«Консервування призводить до втрати низки важливих елементів, що містяться в овочах і фруктах. Однак, консервований стан продуктів не викликає окислення і зіткнення з киснем », – пояснили свою думку вчені.

Експерти вказують на те, що термічна обробка, яка використовується при консервуванні овочів та фруктів, не впливає на багато корисних компонентів, – зокрема, на вітаміни К, Е, А і D. Однак вміст кожної банки слід уважно перевіряти. Якщо цілісність ємності викликає підозри, використовувати консерви не варто.

Читайте також:  Продукти допомагають боротися із неприємними симптомами менопаузи

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ЇСТИ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ

ВІТАМІНИ І ФАКТИ ПРО НИХ

НАЙКОРИСНІШІ ОВОЧІ