Піша прогулянка — це не просто спосіб переміститися з пункту А в пункт Б Вона здатна дати вам набагато більше.

1. Підніме настрій

Прогулянки піднімають настрій, особливо якщо крокувати не в спортзалі, а на відкритому повітрі. Більше того, вони зарекомендували себе як засіб, що допомагає від депресії.

2. Збудить креативність

Якщо ви втратили натхнення і не знаєте, як його повернути, або намагаєтеся перетворити ідею в життєздатний проект, вирушайте на енергійну прогулянку. Ходьба покращує конвергентний і дивергентний види мислення, обидва вони тісно пов’язані з творчістю.

3. Допоможе боротися з проявами алергії

У сезон алергій хочеться забарикадуватися dljvf, щоб захиститися від подразників і позбутися від чхання, сліз, свербежу. Проте вчені не підтримують таку стратегію. За даними досліджень, ходьба і біг ефективно усувають симптоми алергії.

4. Знизить ризик метаболічного синдрому

Метаболічний синдром — це комплекс проблем зі здоров’ям, що включає в себе підвищений кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, зайву вагу. Він провісник діабету, хвороб серцево-судинної системи, ранньої смерті. Метаболічний синдром з’являється через сидячий спосіб життя, але існує ефективний та безкоштовний засіб проти нього — аеробні вправи. Енергійна ходьба стане відмінним варіантом у боротьбі за здоров’я.

Читайте також:  Вживання цих продуктів підвищує ризик розвитку раку кишківника на 29%
5. Продовжить життя

Щоденні тренування допоможуть продовжити життя на сім років. І великий шанс, що ці додаткові роки ви проживете з задоволенням, так як люди, які ходять пішки, відчувають себе щасливішими.

6. Допоможе економити

Абонемент у фітнес-клуб і заняття з тренером можуть коштувати дорого. Щоб ходити пішки, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Навіть витрачатися на спеціальне взуття не потрібно, достатньо вибрати найбільш зручну пару з вже наявної.

7. Продовжить молодість

Дослідження показують, що люди, які регулярно ходять пішки, більш молоді на клітинному рівні, ніж їх ліниві ровесники. Аеробні навантаження допомагають зберегти і подовжити теломерні ділянки хромосом, які зменшуються з віком, і зменшують біологічний вік людини.

8. Нормалізує сон

Люди, які регулярно ходять пішки, краще і міцніше сплять, рідше страждають від безсоння, проблем з довгим засипанням і інших порушень. А повноцінний відпочинок — один з ключових факторів довгого і здорового життя.

Читайте також:  Медик пояснила неможливість повної відмови від солі
9. Знижує стрес

Стрес в сучасному світі не можна назвати рідкісним явищем, і він завдає серйозної шкоди фізичному і психічному здоров’ю. Ходьба — швидкий і ефективний спосіб заспокоїтися, вона допомагає нормалізувати рівень кортизолу і очистити розум.

10. Стимулює роботу мозку

Ходьба корисна не тільки для тіла, але і для мозку. Регулярні прогулянки покращують пам’ять, пізнавальні здібності, навички навчання, а також зменшують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

11. Знеболить

Останнє, про що думає людина, що страждає від хронічного болю, — це регулярні прогулянки. Проте вчені виявили, що ходьба може допомогти як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Навіть якщо прогулянки не позбавлять від болю повністю, вони дозволять легше з нею впоратися.

Читайте також:  Лікарі розповіли про заходи профілактики артриту та артрозу
12. Зміцнить кістки

Щільна кісткова тканина робить кістки сильніше і допомагає уникнути остеопорозу, деформації хребта і інших проблем з опорно-руховим апаратом. І ходьба — один із способів зміцнити свої кістки.

13. Поліпшить зір

Вікові проблеми із зором рано чи пізно торкнуться кожного. Але регулярні аеробні навантаження, в тому числі і ходьба допомагають зберегти очі здоровими досить довго. Згідно з дослідженнями, люди, які здійснювали регулярні прогулянки, рідше страждали від дегенерації сітківки і втрати зору, пов’язаної з віком.

14. Спонукає проводити час з близькими

У ходьби на самоті є маса переваг, але набагато веселіше відправитися на прогулянку в компанії. Це відмінна можливість поспілкуватися з друзями і сім’єю, виключивши відволікаючі фактори зразок комп’ютера і телевізора.

15. Запобігає хворобам

Фізичну активність називають чарівною таблеткою, яка здатна запобігти рак, діабет, хвороби серця і легенів. І прогулянка, на відміну від справжніх ліків, немає побічних ефектів, на неї не потрібен рецепт.

Джерело: Лайфхакер