Пухлини мозку бувають різними – різними і їх симптоми. «Ознаки пухлини визначаються її розташуванням в мозку», пояснює нейрохірург з Центру мозку Вейл Корнелл Теодор Шварц. Наприклад, якщо пухлина розташована поруч з відділом мозку, що відповідає за моторику і зір, то симптоми будуть включати слабкість в руках і помутніння в очах. А враховуючи, що пухлина може розвинутися в будь-якій частині мозку, що відповідає практично за все, різноманітність симптомів прагне до нескінченності.

Тим не менш, деякі ознаки виявляються спільними для більшості випадків. Ось на що потрібно пильно звертати увагу.

Конвульсії

Незалежно від типу пухлини, конвульсії часто є першою ознакою проблеми. «Роздратування, викликане пухлиною, змушує нейрони мозку спрацьовувати неконтрольовано, приводячи до мимовільного руху», пояснює доктор Шварц. Як і пухлини, конвульсії бувають різними. Вони можуть задіяти як все тіло, так і тільки одну кінцівку або частину обличчя.

Читайте також:  Дієтолог перерахувала корисні властивості яєць при їх щоденному вживанні
Незграбність

Якщо у вас не виходить потрапити ключем у замкову щілину, не оступитися на сходинках або утримати рівновагу – така незграбність в роботі рук і ніг може бути сигналом тривоги, говорить доктор Шварц. Ускладнена мова, ковтання або контролювання міміки – ще одні прояви незграбності, які можуть вказувати на пухлину в мозку.

Оніміння

Як і незграбність, втрата чутливості на тілі або обличчі – вагома причина насторожитися, говорить доктор Шварц. Особливо часто це супроводжує пухлина в стовбурі головного мозку – там, де мозок з’єднується зі спинним мозком.

Зміни в пам’яті та мисленні

Хоча відомо, що пухлина може значно змінити поведінку і характер людини, це досить рідкісні випадки. Люди з пухлиною в мозку відчувають труднощі з пам’яттю, губляться або відчувають інші, менш драматичні порушення мислення.

Читайте також:  Які зміни з очима можуть говорити про проблеми зі здоров'ям?
Нудота

Відчуття нудоти, особливо стійке і незрозуміле, може бути симптомом пухлини, говорить доктор Шварц.

Зміни зору

Помутнений або втрачений зір часто супроводжує пухлина в мозку.

Але не завжди головні болі

Незважаючи на логічне припущення, головні болі рідко стають симптомами пухлини в мозку. «Якщо пухлина дуже великого розміру – так, – пояснює доктор Шварц, – але на самому початку її розвитку ні».

Все, що потрібно знати про пухлини мозку

Що викликає пухлина мозку? Доктор Шварц називає причинами пухлин генетичні порушення, однак, за його словами, «більшість пухлин з’являються у людей, що не мають відомих факторів ризику або схильностей». Найчастіше пухлини зустрічаються серед дітей і людей старше 60 років, хоча статися це може з кожним.

Читайте також:  Як захиститися від кліщів і хвороб, що їх переносять: поради лікаря

Всупереч поширеній думці, мобільні телефони не сприяють появі пухлин.

При наявності великої пухлини в мозку необхідна операція, лікування препаратами, радіо – і хіміотерапією. Хороші новини: не всі пухлини мозку небезпечні. «Багато пухлин доброякісні і невеликі та не потребують лікування, – пояснює доктор Шварц. – Якщо ми виявляємо таку, то ставимо її на облік і стежимо за розвитком або змінами».