Надзвичайно високий рівень холестерину призведе до ксантелазми-жовтувато-помаранчевих наростів на століттях. Зазвичай безболісно, варто перевірити, чи є у вас вже кілька.

Експерти клініки Майо відзначили, що ці шкірні новоутворення можуть з’являтися і на інших ділянках обличчя. Якщо ви їх помітите, необхідно негайно перевірити рівень холестерину, передає Express.

Лікар може призначити статини, якщо у вас розвинеться ксантелазма. Спостереження за такими розростаннями є ключовим показником того, що ви схильні до високого ризику серцевого нападу або інсульту.

Статини працюють за рахунок зниження кількості холестерину, виробленого організмом. Однак без істотних змін способу життя статини можуть не багато.

Читайте також:  Як може виявлятися рак ока: 5 ознак, з якими обов'язково потрібно до лікаря

Щоб знизити рівень холестерину, разом з ліками необхідно внести наступні зміни:

  • Вживання менш жирної їжі
  • Більше вправ
  • Відмова від куріння
  • Скорочення вживання алкоголю

Високий рівень холестерину також можна визначити по погляду людини. Видима сіра або біла дуга над рогівкою може вказувати на високий рівень холестерину.

У клініці Майо пояснили, що це називається старечою дугою, яка може з часом стати повноцінним кільцем навколо пофарбованої частини (тобто райдужної оболонки) ока. Досить часто зустрічається у літніх людей, якщо спостерігається у більш молодих пацієнтів у віці до 45 років, це може бути попередженням про високий рівень холестерину.

Читайте також:  Як захистити мозок від деменції: знайдено простий, але ефективний напій