Прийнято вважати, що дитина розвивається в абсолютно стерильному середовищі і тільки після народження починає контактувати з бактеріями. Але вченим вдалося довести, що це не так.

Медики в усьому світі дотримуються єдиної думки про те, що малюк в утробі матері розвивається в абсолютно стерильному середовищі. На користь цього говорять багато фактів, включаючи відсутність імунітету у ненародженої дитини. Але, разом з тим, в навколоплідних водах і першому калі новонароджених (меконії) виявляють бактеріальні ДНК.

Довгий час в науковому світі ставилися до цього скептично. Вчені схилялися до того, що ці тести хибнопозитивні, а ДНК бактерій можуть бути в посуді, реагентах і приладах. Фахівці з Університету Едіт Коуен і Університету Західної Австралії вирішили з’ясувати, як йдуть справи насправді.

Вони забезпечили найсуворіші заходи антибактеріального захисту під час аналізів і ретельно перевірили всі реагенти, необхідні предмети на наявність бактерій або їх слідів. Вчені перевірили 50 зразків навколоплідних вод, отриманих під час кесаревого розтину, і 50 зразків меконію. Бактеріальні ДНК знайшли майже у всіх зразках.

Як помітили вчені, у всіх зразках навколоплідних вод були бактерії Propionibacterium acnes і кілька видів Staphylococcus. У зразках калу новонароджених була більша різноманітність бактерій-майже у кожного малюка був відмінний від інших результат.

При цьому ні у матерів, ні у дітей, не було ніяких ознак інфікування. Як вважають вчені, це говорить про те, що наявність бактерій в амніотичній рідині є варіантом норми.