Якщо проблеми із серцем торкаються ваших найближчих родичів, як ви можете знизити ризик її розвитку?

Рухайте своїм тілом

Фізична активність може допомогти зберегти ваше серце здоровим, контролюючи кров’яний тиск та покращуючи профіль холестерину. Високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину ушкоджують стінки артерій, дозволяючи бляшкам осідати з обох боків, тим самим обмежуючи проходження крові.

Фізична активність також допомагає підтримувати здорову вагу тіла, що знижує ризик серцевих захворювань, пише WellandGood.

Якщо ви новачок у фізичних вправах, почніть із збільшення активності протягом дня, користуючись сходами, а не ліфтом, більше ходіть пішки і менше користуйтесь автомобілем.

Коли ви ведете активний спосіб життя, ви отримаєте більше користі, якщо зможете досягти такого темпу, коли вам буде тепло і комфортно дихати.

Харчуйте правильно

Ще один спосіб запобігти проблемам із серцем — дотримуватися «здорової збалансованої дієти».

Всупереч поширеній думці, вуглеводи обов’язково повинні бути частиною здорового харчування. Вони відмінно підходять для отримання енергії та містять важливі поживні речовини та клітковину, які необхідні для здоров’я серця.

Фрукти та овочі повинні бути наріжним каменем усіх дієт, корисних для серця, оскільки вони мають велику кількість протизапальних властивостей і велику кількість харчових волокон. Завжди намагайтеся їсти «райдугу» фруктів та овочів, щоб урізноманітнити свій раціон.

Душевне здоров’я

«Турбота про наш розумовий стан така ж важлива, як і про фізичне здоров’я. У нас є повсякденний стрес, але якщо ваш рівень стресу перевищує те, з чим ви можете впоратися, це може вплинути на вас фізично. Постійний високий рівень стресу може сприяти підвищенню артеріального тиску, який, як згадувалося раніше, може збільшити ризик серцевих захворювань через пошкодження стінок артерій».

Стрес також може призвести до хворих механізмів подолання стресу, наприклад, до комфортного поїдання нездорової їжі. Подумайте, які заняття змушують вас почувати себе спокійно та задоволено, та приділіть їм час.