Сімейний нутріціолог Катерина Маркова назвала п’ять звичок, які наближають старість.

Максимально продовжити молодість та довголіття хочуть усі, особливо жінки. На якісь фактори ми можемо вплинути, якісь не залежать від нас зовсім.

Одна зі звичок, яку ми можемо змінити, щоб відсунути у часі старість, — це дуже гарячий душ.

“Гаряча вода має деструктивну дію на шкіру і сприяє втраті вологи, а також змиває природні олії, що захищають шкірний покрив”, – говорить експерт.

Приймаючи душ, віддавайте перевагу температурі, максимально близькій до температури тіла – максимум 40 градусів.

Також має величезне значення поза, у якій зазвичай спите. Найбільшу шкоду організму завдає сон на животі. Такий сон негативно впливає на внутрішні органи та зовнішній вигляд обличчя. Крім того, через повернену на бік голови погіршується постачання крові і кисню головного мозку. Найкорисніша поза – на спині.

Шкодить здоров’ю та наближає старість дієта, позбавлена ​​ненасичених жирів. Вони життєво потрібні організму! Звідки їх купувати? Щедрі джерела – авокадо, яйця, горіхи. Можна використовувати як біодобавок омега-3 і омега-6.

Деякі блага цивілізації також заважають збереженню молодості. Наприклад, кондиціонер, який сьогодні є майже у кожній квартирі.

«Кондиціонування повітря сприяє передчасному старінню шкіри та утворенню зморшок через пересушування повітря у приміщенні».

Нешкідливі ті кондиціонери, в яких є функція зволоження повітря.

Ви здивуєтеся, але старість наближають джинси, що занадто обтягують. А також звичка сидіти у позі “нога на ногу”. Справа в порушенні кровообігу в органах малого тазу через затиснені судини. У результаті страждають і суглоби, і хребет.