Вчені відзначають, що хоча діабет 1 типу не може бути відвернений, знизити ризик розвитку діабету 2 типу цілком реально. Внесення певних змін в спосіб життя може допомогти людині уникнути розвитку цього захворювання.

Діабет є зростаючою проблемою охорони здоров’я в усьому світі. Він має дві форми: діабет 1 типу, також відомий як ювенільний діабет, який є результатом зниженою вироблення інсуліну підшлунковою залозою, і діабет 2 типу, який є прогресуючим захворюванням, викликаним резистентністю до інсуліну або втратою підшлункової залози здатності адекватно виробляти інсулін.

Сьогодні обидва типи діабету невиліковні, але певні дії і звички способу життя допомагають запобігти діабету 2 типу. Наукові фахівці констатують, що хоча інші фактори ризику діабету, такі як вік, сімейний анамнез, гестаційний діабет і раса, не піддаються контролю, ці три зміни в способі життя можуть зробити істотний вплив на здоров’я і допомогти уникнути діабету.

Дотримуватися збалансованого раціону. Харчування має вирішальне значення для підтримки загального здоров’я. Дотримання збалансованого раціону, за словами експертів, означає не тільки вибір живильних продуктів, але і скорочення споживання солодощів, висококалорійних продуктів і закусок, солоних продуктів, напівфабрикатів, газованих напоїв і рафінованого зерна і борошна. Їм слід віддавати перевагу продукти, багаті клітковиною, корисними жирами, білками, мінералами і вітамінами.

«Збалансований антидіабетичний раціон повинен в основному складатися з рослинних продуктів, таких як листова зелень, овочі з низьким вмістом крохмалю, бобові, свіжі фрукти, пісне білки, горіхи, насіння і цілі зерна, такі як овес, цільна пшениця, бурий рис», – розповіли дослідники.

Регулярна фізична активність. Регулярні фізичні вправи або фізична активність – це ключ не тільки до профілактики діабету, з цим пов’язаний широкий спектр переваг для здоров’я. Дослідження показали, що регулярні фізичні вправи поліпшують психічне здоров’я, сприяють зниженню ваги, зміцнюють кістки і м’язи, знижують ризик хронічних захворювань, зміцнюють здоров’я шкіри і покращують когнітивні функції. Підтримувати фізичну активність на здоровому рівні відмінно допомагають аеробні заняття, такі як плавання, біг підтюпцем, їзда на велосипеді або швидка ходьба. Виконання простих розтяжок кожні 30 хвилин також є ефективним способом залишатися фізично активним протягом дня.

Підтримувати здорову вагу. Досягнення і підтримання здорової ваги може здатися складним завданням, але це важливо для запобігання діабету. Зокрема, втрата всього лише п’яти відсотків ваги вже може знижувати ризик розвитку діабету.

Щоб підтримувати здорову вагу, необхідно бути фізично активною людиною і не переїдати. Експерти дають пораду: щоб відчувати себе ситим довше і не страждати від підвищеного апетиту, вживайте більше продуктів, багатих клітковиною і білком. Питна вода, особливо вживана за кілька хвилин до кожного прийому їжі, є ефективним способом знизати кількість споживаних калорій.

Джерело: МедікФорум