Вчені провели дослідження причин виникнення і схильності до інсульту. В результаті експертам вдалося знайти зв’язок між захворюванням серцево-судинної системи і зростом людини.

У ході масштабного дослідження, в якому взяло участь понад 300 тисяч дітей віком від 7 до 13 років, вчені проаналізували їх фізичні дані і можливу схильність до інсульту в майбутньому. В результаті вченим вдалося знайти зв’язок між ростом дитини і серцево-судинними захворюваннями. Як показало дослідження, діти, які були на 5-7 сантиметрів нижче своїх однолітків, у майбутньому на 11 відсотків рідше страждали від ішемічного інсульту. На жаль, вченим поки не вдалося встановити причину такого явища, але експерти продовжують працювати, щоб запобігти подібному розвитку.

Крім цього, експерти встановили, що на розвиток серцево-судинних захворювань впливає і ряд інших чинників. Харчування матері, стрес під час вагітності, інфекційні захворювання також підвищують ймовірність інсульту в майбутньому. При виникненні будь-якого із зазначених проблем під час вагітності, вчені рекомендують негайно звернутися до лікаря. Тільки фахівець надасть кваліфіковану допомогу і забезпечить нормальний розвиток дитини.