Вживання в їжу ячменю, тобто перлової і ячної круп, може значно знизити рівень «поганого» холестерину, який пов’язаний з серцевими захворюваннями. Також дешевий ячмінь ефективний для зниження рівня цукру в крові, кров’яного тиску і ваги.

Згідно з даними дослідження, проведеного фахівцями Лікарня Святого Михайла в Торонто, ячмінь може бути дуже ефективний для зниження рівня холестерину в крові та оздоровлення серцево-судинної системи. Фахівцями були проаналізовані результати 14 досліджень з клінічними випробуваннями, проведених в семи країнах. Ці досліди показали, що споживання ячменю на 7% зменшує концентрацію «поганого» холестерину ліпопротеїнів низької щільності, або ЛПНЩ.

«Високий рівень холестерину і діабет є основними факторами ризику серцево-судинних захворювань та інсульту. Ячмінь надає знижувальний вплив на загальний рівень шкідливого холестерину в осіб з високим ризиком, але може також принести користь і людям без високого рівня холестерину. Ячмінь є прекрасним джерелом клітковини, яка підвищує здатність серця позбавлятися від шкідливого холестерину», – констатували канадські фахівці.

У той же час вчені відзначають, що ячмінь, незважаючи на свої переваги для здоров’я, не так добре відомий, як деякі інші крупи. Наприклад, овес більш популярний.

Дослідники стверджують, що споживання ячменю людьми знизилося на 35% за останні 10 років. Вони закликають не ігнорувати цей вид зернових, а навпаки по можливості частіше включати в своє харчування.

Джерело: МедікФорум