Фахівці Варшавського університету (Польща) довели, що організм людини отримує таку істотну користь від вживання пива, вина і шоколаду, що це робить благотворний вплив і на тривалість її життя. Про знахідку вчених повідомив Journal of Internal Medicine.

«Антиоксиданти, що входять до складу пива, вина і шоколаду зміцнюють організм людини: при цьому зменшується ризик виникнення серцево-судинних і онкологічних захворювань», – кажуть фахівці про ці три продукти довголіття.

Пиво темних сортів, темний шоколад і червоне вино, як вже свідчили більш ранні дослідження, містять в собі флавоноїди – найбільший клас рослинних поліфенолів, здатних запобігати розвитку діабету другого типу. Було встановлено, що два класи флаваноїдів (флавони і антоціани) перешкоджають розвитку резистентності до інсуліну, за рахунок чого зменшується ризик запалень, у тому числі провідних до діабету.

На цей раз дослідники вели спостереження за 68 237 добровольцями у віці від 45 до 83 років, особливу увагу приділяючи тому, наскільки шкідливу або корисну їжу їдять учасники. У результаті вчені змогли переконатися в тому, що люди з числа довгожителів аж ніяк не відмовляються від вживання ласощів і алкоголю, хоча і зовсім не зловживають всім цим. Відзначимо, що попередні дослідження вже показували: вино захищає від деменції, якщо пити його не більше 300-400 мл в тиждень.

Джерело: МедікФорум