Спільне дослідження вчених з двох американських університетів завершилося висновком про те, що фінансові конфлікти відіграють провідну роль у розладі відносин між подружжям і розпаді шлюбів, причому, незалежно від рівня сімейних доходів. Головною передумовою для таких конфліктів є марнотратство жінок у шлюбі, переконалися фахівці.

Авторами проекту стали науковці з Університету Брігама Янга і Університету Канзасу: в рамках свого розслідування вони проаналізували дані про 700 сімей. Вчені констатували, що найбільш частим приводом для невдоволення з боку подружжя були фінансові претензії.

«90% жінок і 85% чоловіків, які брали участь у дослідженні, поскаржилися на фінансові проблеми», – повідомили дослідники.

За словами фахівців, дана проблема виявилася притаманна для відносин у парах як з високим, так і з низьким рівнями доходів і незалежно від того, наскільки активно витрачалися гроші.

Примітно, що робота американських дослідників показала: ініціаторами фінансових конфліктів найчастіше виявляються чоловіки.

«Для чоловіків основною причиною виникнення фінансових конфліктів виявлялася наявність дружини, яку вони вважали марнотратною. У жінок ризик таких конфліктів найсильніше підвищувався при наявності чоловіка, який вважав їх марнотратними», – повідомили вчені про виявлену ними закономірності.

Експерти вважають, що при вступі в шлюб зі своїм партнером дуже важливо обговорювати питання витрачання грошей з сімейного бюджету.

У минулому році проведене в США дослідження показало: заробляння великих грошей руйнівне для шлюбу, так як змушує людей частіше прагнути до соціальних контактів поза родиною, а не всередині неї.

Джерело: MedikForum