Статистика свідчить про те, що в останні роки відчутно зросла захворюваність діабетом 2 типу, і медики пов’язують це з епідемією ожиріння і занадто малою фізичною активністю. Але ряд проведених досліджень показали: у діабету 2 типу можуть бути причини, які не корелюють з вагою і низькою рухливістю.

Зокрема, з’ясувалося, що до частої захворюваності діабетом 2 типу виявляються схильними самотні люди, які живуть без партнера і дружнього спілкування. Так, за даними експерименту з участю жінок віком від 40 до 75 років особистості, які живуть в умовах соціальної ізоляції хворіють на діабет цього типу на 112% частіше в порівнянні з жінками, у яких наявне спілкування з чоловіком або близькими людьми.

Інша причина – надлишок споживаної людьми солі. Дослідники з Швеції довели, що кожний додатковий грам з’їденої солі на 43% збільшує ризик розвитку діабету 2 типу. За словами вчених, надлишок солі впливає на інсулінорезистентність не набагато слабкіше, ніж поїдання цукру і простих вуглеводів.

До факторів, що сприяють появі у людини діабету 2 типу, фахівці віднесли і відмова від кави. Дослідження вчених з Гарвардського університету завершилося вердиктом наукових фахівців про те, що збільшення в раціоні однієї чашки кави в день знижує ризик розвитку діабету 2 типу на 11%, тоді як відмова від кави збільшує ймовірність захворіти діабетом на 17%.