Напевно, немає продукту більш універсального, ніж імбир. Хочете-додавайте в чай, хочете-в соус, а хочете – в печиво. А якщо взагалі не бажаєте готувати – просто замовте суші. Розповідаємо, які ще плюси є у цієї спеції.

Бореться з нудотою

Візьміть в дорогу імбирні льодяники, якщо вас заколисує в автомобілі. Дослідження показують: спеція знімає нудоту під час поїздок, вагітності і навіть хіміотерапії.

Зменшує здуття і запори

здуття

Імбир допомагає вирішити і інші проблеми шлунково-кишкового тракту. Він містить травний фермент zingibain, який допомагає організму розщеплювати білки. Завдяки цьому ферменту їжа починає легше засвоюватися, і вас залишають метеоризми і запори.

Бореться з інфекціями

Відчуваєте, що хворієте? Приготуйте чай з медом і імбиром. У ньому міститься гінгерол – це активне з’єднання допомагає організму боротися з вірусами.

Вчені вважають, що підсушений імбир для боротьби із застудою менш ефективний, ніж свіжий. Тому в магазині зверніть увагу на корінь: у нього повинна бути гладка шкірка без вад. Чим більше він схожий на кору, тим менше від нього буде користі.

Знімає запалення

Той же гінгерол, за словами вчених, допомагає зменшити запалення. Експерти з Університету Джорджії з’ясували: щоденний прийом імбиру допомагає зменшити біль у м’язах після тренувань.

Захищає від раку

Імбир

Автори дослідження, присвяченого профілактиці раку, припустили, що імбир допомагає запобігти раку товстої кишки. Вчені з пояснюють це тим, що він знімає запалення в кишечнику.

Однак одного дослідження недостатньо: потрібно більше наукових робіт, щоб по-справжньому зрозуміти цей зв’язок. Також варто відзначити, що учасники дослідження приймали імбир у великих дозах: по 8 капсул в день (кожна по 250 мг в день).

Допомагає схуднути

У чашці нарізаного свіжого кореня імбиру всього 80 калорій, менше 18 г вуглеводів і близько 2 грамів клітковини і білка. Одна столова ложка сушеної спеції додасть страві менше 5 калорій. При цьому в ньому багато вітамінів і мінералів.

Трави і спеції корисні для схуднення, оскільки аромати від них дозволяють відчути ситість від низькокалорійних страв. Як показало дослідження, чоловіки, які пили імбирну воду після їжі, довше відчували ситість.