Спільне італійсько-польське дослідження показало, що деякі продукти можуть мати приставку «супер», коли мова йде про поліпшення роботи мозку – їх споживання ефективно запобігає віковому зниженню когнітивних функцій.

Вченими були визначені 3 суперпродукти, сприятливо позначаються на стані мозку. Вони насичені поживними речовинами, що володіють широким спектром корисних властивостей: антиоксидантними, протизапальними, антибактеріальними і нейропротекторними. Про це пише видання Food News.

Одним з продуктів, що поліпшують роботу мозку, є какао, вважають вчені. У ньому міститься дуже високий рівень антиоксиданту флаванолу, що захищає клітини мозку від запалення, збільшує приплив крові до його областей мозку, підтримує якісні когнітивні функції, хорошу пам’ять.

Читайте також:  Названо найбільшу небезпеку щоденного прийому невеликих доз пива

Крім того, мозку приносить багато користі виноград. Вчені вважають його суперпродуктом з протираковою активністю, також запобігає пошкодження клітин мозку. Ресвератрол, що міститься у винограді, ефективно бореться з вільними радикалами – нестабільними молекулами, що провокують окислювальний стрес, що підвищує ризик когнітивних порушень. Також він запобігає утворенню тромбів, знижує рівень шкідливого холестерину, що важливо для хорошої роботи мозку.

Ще один суперпродукт – це зелений чай. Дослідники визначили, що дорослі люди, які регулярно п’ють чай, мають краще організовані області мозку, ніж тих, хто не п’є. Позитивний вплив чаю на структури мозку виражається в більш здорової когнітивної функції. Це відбувається завдяки дії сполуки епігаллокатехін-3-галлат (EGCG).

Читайте також:  Вчені назвали вітамін, який знижує ризик смерті на 57%