Хоча високий холестерин може передаватися у спадок, але часто це результат нездорового способу життя, який робить його запобіжним і виліковним. Лікарі з національної служби охорони Здоров’я Великобританії (NHS) перерахували продукти, які природним чином знижують холестерин.

П’ять продуктів для зниження холестерину

Авокадо

Авокадо – виключно поживний фрукт. Вони є багатим джерелом мононенасичених жирів і клітковини – двох поживних речовин, які допомагають знизити «погані» ЛПНЩ і підвищити «хороший» холестерин ЛПВЩ. Клінічні дослідження підтверджують понижуючий рівень холестерину ефект авокадо.

В одному дослідженні Дорослі з надмірною вагою і ожирінням з високим рівнем холестерину ЛПНЩ, які їли один авокадо в день, знизили рівень ЛПНЩ більшою мірою, ніж ті, хто їх не їв. Аналіз 10 досліджень показав, що заміна авокадо іншими жирами пов’язана зі зниженням загального холестерину, ЛПНЩ і тригліцеридів.

Читайте також:  Про які ознаки інсульту багато хто не знає

Горіхи

Горіхи, зокрема мигдаль і волоські горіхи, є виключно поживними речовинами, оскільки вони дуже багаті мононенасиченими жирами.

Волоські горіхи також багаті рослинним розмаїттям жирних кислот Омега-3, типу поліненасичених жирів, пов’язаних зі здоров’ям серця. Мигдаль багатий L-аргініном, амінокислотою, яка допомагає організму виробляти оксид азоту, що, в свою чергу, допомагає регулювати кров’яний тиск. Кальцій, магній і калій, які також містяться в горіхах, можуть знизити кров’яний тиск і знизити ризик серцевих захворювань.

Часник

Часник протягом сотень років використовувався в якості інгредієнта в кулінарії і в домашній медицині. Він містить різні потужні рослинні сполуки, в тому числі його основне активне з’єднання – аліцин.

Читайте також:  Вчені дійшли висновку, що головоломки не рятують від недоумства

Дослідження показують, що часник знижує кров’яний тиск у людей з підвищеним рівнем і гіпертонією, а також може допомогти знизити загальний рівень і поганий холестерин, хоча останній ефект менш сильний, повідомляє лінія здоров’я.

Оскільки для отримання користі від часнику потрібна відносно велика кількість продукту, у багатьох дослідженнях використовуються добавки, які вважаються більш ефективними, ніж інші методи прийому часнику.