Дослідники з Мельбурна знайшли спосіб поліпшити імунну відповідь перед лицем важких вірусних інфекцій.

Широко відомо, що важкі вірусні інфекції і рак викликають порушення імунної системи, в тому числі Т – клітин, – процес, званий імунним «виснаженням». Подолання імунного виснаження – головна мета розробки нових методів лікування раку або важких вірусних інфекцій.

Команда з Інституту інфекцій та імунітету Пітера Доерті (Doherty Institute) на чолі з доктором Сарою Габріель з Мельбурнського університету, доктором Даніелем Утцшнайдером і професором Акселем Каллісом змогла визначити, чому виникає імунне виснаження і як це можна подолати.

Команда раніше визначила, що, хоча деякі Т-клітини втратили свою функцію і виснажилися протягом декількох днів, Інші, так звані tpex-клітини, змогли зберегти свою функцію протягом тривалого періоду часу.

Читайте також:  Популярний напій ушкоджує мозок і призводить до погіршення когнітивних здібностей

“Ідея про те, що вам потрібно подолати виснаження і поліпшити Т-клітини, лежить в основі імунотерапії”, – сказав професор Калліс. – “Хоча імунотерапія працює дійсно добре, вона ефективна тільки приблизно у 30 відсотків людей. Виявивши спосіб по-різному стимулювати Т-клітини, щоб вони могли працювати ефективно в довгостроковій перспективі, ми, можливо, зможемо зробити імунотерапію більш ефективною для більшої кількості людей”.

У своїй останній статті, опублікованій 6 липня в журналі Immunity, команда визначила механізм, який пояснює, як клітини можуть підтримувати свою фізичну форму протягом тривалих періодів часу.

Професор Калліс каже, що це відкриття може підвищити ефективність імунотерапії.

Читайте також:  Носіння навушників цілий день може бути небезпечно для здоров'я

«Ми виявили, що активність mTOR, сенсора поживних речовин, який координує виробництво і витрата клітинної енергії, знижена в клітинах Tpex в порівнянні з тими, які виснажувалися», – сказав доктор Габріель. “Це означає, що клітини Tpex змогли знизити свою активність, щоб вони могли довше залишатися функціональними – це все одно, що працювати повільніше, щоб мати витривалість, щоб пробігти марафон замість спринту на повній швидкості”.

Доктор Утшнайдер підкреслив, що включення цього перемикача в імунну систему є балансуючою дією. Цікаво, що дослідники змогли використати це відкриття для поліпшення імунної відповіді на важку вірусну інфекцію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News