Коли болить горло, не хочеться ні їсти, ні пити, ні розмовляти. Дізнайтеся, як позбутися від цієї проблеми і відновити працездатність.

Хворе горло – це стандартний медичний стан також відомий як «фарингіт». Він може бути викликаний вірусами, бактеріями, такими речами, як алкоголь, тютюн і різними забруднюючими речовинами.

Коли не потрібно спеціального лікування «горла» антибіотиками або іншими медикаментами, ви можете самостійно впоратися з болем за допомогою нехитрих заходів. Середнього ступеня хворе горло супроводжуються слабким болем при ковтанні, виглядає почервонілим і «роздратованим», іноді – температура в 37-38 градусів за Цельсієм.

Як використовувати «природні» ліки?

Перш, ніж використовувати які-небудь природні ліки, ви повинні з’ясувати причину болю в горлі. Застуда та грип – найчастіші «винуватці». У цьому випадку проблема не настільки серйозна. Якщо ж біль у горлі посилюється протягом декількох днів або супроводжується високою температурою, то це може бути знаком більш серйозної бактеріальної інфекції, наприклад, стрептокока. Бактеріальні інфекції вдало лікуються антибіотиками, чого не скажеш про вірусні інфекції. І як раз при вірусних інфекціях біль у горлі можуть полегшити натуральні засоби. Ефективність природних ліків може тривати як 1:00 так і протягом цілої ночі.

травиІснує безліч природних лікувальних засобів. Більшість із них представлені травами, спеціями і чаями. Найпопулярніші:

 • Яблучний оцет: 2 столові ложки на склянку води 3 рази на день. Для деяких 2 столові ложки оцту може бути занадто багато, тому радимо почати з 2 чайних ложок.
 • Кайєнський перець: 1-2 чайних ложки на чашку теплої кип’яченої води. Пийте повільно, маленькими ковтками. Можете також прополоскати горло, поки вода тепла.
 • Перекис водню: 50% мікстури – гаряча вода і 50% – перекис водню. Прополощіть цим горло кілька разів в день.
 • Різні сиропи: розігрійте сироп і прополощіть їм горло. Можна також повільно пити.
 • Вода з сіллю: 1-2 чайні ложки на 1 чашку теплої води (тільки полоскати).
 • Соус табаско: 10-20 крапель соусу на 1 чашку теплої води (тільки полоскати).
Більш «агресивне» лікування

1. Прийміть знеболюючі ліки (ацітомінофен, ібупрофен, напроксен), щоб позбутися від болю і дискомфорту. Ці ліки також допоможуть знизити температуру, якщо вона у вас є.

2. Прополощіть горло склянкою теплої кип’яченої водою, розбавленою з 1 чайною ложкою харчової солі. Не пийте її! Тепла солона вода «вимиє» ваше горло, полегшить відчуття дискомфорту і допоможе позбутися від ексудату (каламутна, багата білком і клітинами гематогенної і гістогенної природи рідина, яка утворюється в місці запалення).

хвора3. Пийте якомога більше рідини (теплу, прохолодну або кімнатної температури – вибирайте до смаку і самопочуттю). Не споживайте продукти або рідини, які дратують ваше горло або обволікають його, наприклад, кисломолочні продукти.

4. Постійно зволожуйте ротову порожнину і горло за допомогою смоктальних таблеток від болю в горлі або, хоча б, звичайними льодяниками (чим менше в них вміст цукру, тим краще). Потім можете прополоскати рот чистою теплою водою, щоб захистити свої зуби від шкідливої ​​дії солодкого.

Всі вищенаведені методи досить швидко полегшують біль у горлі, але вони не виліковують його повністю. Хворе горло як результат бактеріальної інфекції вимагає серйозної уваги з боку медиків. Вам необхідно звернутися до лікаря, якщо у вас є хоча б один з таких симптомів:

 • Горло болить вже кілька днів і при цьому біль посилюється
 • Важко дихати
 • При відхаркуванні (або просто в слині) з’явилася кров
 • Висип
 • Збільшилися лімфовузли
 • Білі плями на піднебінні
 • Температура від 38 градусів за Цельсієм
 • Надмірне слиновиділення
 • Контактування з людиною, у якого є або був стрептокок

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЛІКУВАТИ БІЛЬ В ГОРЛІ

ЛІКИ ВІД БОЛЮ В ГОРЛІ