Холестерин може становити загрозу для ваших артерій. При його надлишку в судинах починають формуватися жирові бляшки, що заважають кровотоку і, як наслідок, правильну роботу серця.

Основним фактором, що сприяє підвищенню рівня холестерину, є неправильна дієта. На рівень цієї речовини у крові впливають продукти з високим вмістом насичених жирів. У тому числі жирне м’ясо, сир, вершкове масло та випічка.

Якщо додати до раціону продукти, що знижують рівень холестерину, ви убезпечите свою кровоносну систему. Дієтологи рекомендують звертати увагу на такі страви як сніданок.

Так, наприклад, вівсянка є одним із найпопулярніших дієтичних сніданків. Овес містить розчинну клітковину, яка допомагає знизити рівень «шкідливого» холестерину.

Дослідження 2017 року, опубліковане в журналі Lipids in Health and Disease journal, продемонструвало зниження рівня холестерину в учасників, які щодня з’їдали по 70 г вівсяної каші. За 28 днів рівень ліпопротеїнів низької густини у них скоротився на 11,6%.

Ще одне джерело розчинної клітковини – боби. Вони також дозволяють довше відчувати ситість, що буде корисно для людей, які бажають схуднути. Однак не варто зловживати бобами тим, хто має проблеми з кишківником.

Популярним продуктом для схуднення є авокадо. Він не лише знижує рівень холестерину, а й насичує організм корисними для серцево-судинної системи жирами. 2015 року Американська асоціація серця опублікувала дослідження, згідно з яким вживання всього одного авокадо на день знижує обсяг «шкідливого» холестерину в крові.