Здавалося б, ну волосся і волосся. Не дуже воно і потрібне (хіба що відганяти своїм виглядом настирливих залицяльників). Пара секунд – і ніяких заростей… А ось і ні. Якщо ви вже регулярно хапаєтеся за пінцет, зупиніться і прочитайте цю статтю. Можливо, ви на волосок від загибелі.

Навіщо вони потрібні?

Від волосся в носі залежить робота дихальної системи, та й взагалі всього організму.

На них осідає пил, бруд і бактерії з повітря. А, коли ви чхаєте, все це вилітає назовні. Виходить щось на зразок природного фільтра для легень. Дослідження показують, що люди, які не видаляють волоски в носі, в 3 рази рідше хворіють на астму.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

А ще вони збільшують тертя холодного повітря при вдиху – це його трохи нагріває. Крім того, волоски затримують вологу і захищають слизову від переохолодження-тому взимку з “кущами” в носі гуляти комфортніше. І ризик застудитися менше.

Волосся в носі

А що буде, якщо їх висмикнути?

Як пощастить. Можливо, нічого особливого ви не відчуєте, а, можливо, відбудеться кілька неприємних речей:

  1. З’явиться фурункул. З кожним видаленням цибулини новий волосок стає все слабкішим і тоншим. Він може не пробитися назовні, а почати рости під шкірою куди попало. А це загрожує гнійником. В особливих щасливчиків роздуває пів носа, а потім фурункул лопається і назовні виходить зовсім вже неестетичний довгий волосок.
  2. Ви підхопите інфекцію. Оскільки волосся в носі – це фільтр, на них повно бруду. А в грязі завжди розмножуються мікроби. Коли ви видираєте волосся з коренем, на шкірі залишається мікроранка, і всі хвороботворні організми проникають прямо в кровоносну систему. А звідти-в мозок. У важких випадках це може обернутися абсцесом мозку або гнійним менінгітом.
Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Але вони ж псують вигляд! Хоч якось можна їх прибрати?

Висмикувати волосся з носа

Так, їх можна підстригти. Для цього потрібен спеціальний тример або звичайні манікюрні ножиці. Тільки спочатку обов’язково продезінфікуйте їх спиртом і не захоплюйтеся: стрижіть тільки ті волоски, які дійсно стирчать. Решта нехай залишаються на місці і виконують свої важливі захисні функції.

Ще одна на вигляд нешкідлива процедура – видалення сірки з вух ватяними паличками. Але насправді вона провокує інфекції, забруднює світовий океан і навіть викликає залежність! Рятуємо вас від цих напастей в статті ” Чому не можна чистити вуха ватяними паличками? “.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги