З настанням осінніх днів у нас виникає не тільки можливість насолодитися різнобарвною природою , поласувати сезонними овочами та фруктами , влаштувати останні цього року пікніки на природі , а й потрапити під мерзенний дощ і промерзнути , попасти в громадські місця , де кишить характерна для цієї пори року інфекція.

Поєднання найрізноманітніших чинників в підсумку формує ризик захворіти на застуду , і що ще гірше , гострим респіраторно-вірусним захворюванням . Темп сучасного життя не сприяє тому , щоб доросла соціально-активна людина через дуже неприємні симптоми застуди залишалася в чотирьох домашніх стінах на кілька днів. У самому найкращому випадку ми володіємо одним – двома днями , щоб застосувати знання про те , як вилікувати застуду.

Своєчасна реакція

Реагувати на нездужання необхідно з перших днів і навіть годин. Вилікувати застуду за один день вдасться тільки на перших етапах захворювання. Якщо інфекція поширюється вглиб організму , про що свідчить наростаюча з кожним днем кількість симптомів , будьте готові провести вдома мінімум 3-4 дні. Коли цього часу в арсеналі немає , а вилікувати застуду необхідно , жертвуйте всього лише одним днем ​​, але проведіть його наступним чином .

Тепло і відсутність протягів

Щоб вилікувати застуду за один день , одягніться максимально тепло і комфортно. На ноги надіньте теплі вовнові шкарпетки , а горло і грудину укутайте вовняним шарфом або шаллем . Постарайтеся пропотіти , це допоможе вилікувати застуду. Процедури зігрівання можуть включати в себе гаряче питво , гірчичники , пропарювання ніг в гарячій воді і т.д. У задушливому приміщенні перебувати вкрай небажано , провітрювати кімнату , де знаходиться хворий , необхідно регулярно , бажано зволожити в ній повітря , що сприятливо впливає на органи дихання. При всьому цьому важливо всіляко уникати протягів. Під час провітрювання відкривайте вікна на 5-10 хвилин , закривайте двері в кімнату , а в цей час вирушайте на кухню за черговою порцією чаю.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?
Рясне пиття

Ще одна невід’ємна складова ефективного лікування застуди. Щоб вилікувати застуду в найкоротші терміни , щопівгодини / год пийте чаї , відвари трав ( липа , ромашка , м’ята ) , морси в теплому або гарячому (якщо немає температури ) вигляді. Рясне пиття стимулює часті позиви до сечовипускання , таким способом організм очищається.

Збалансоване харчування і якісний сон

Хворому організму необхідні сили для відновлення. Якщо у вас з’явився вільний день , і ви ставите питанням про те , як вилікувати застуду , то однією з рекомендацій стане – спіть вдосталь і харчуйтеся здорово. Віддавайте перевагу легким бульйонам ( курячому або рибному ) , багатим вітамінами фруктам і овочам ( квашена капуста , цитрусові , банани , малина , смородина , імбир ) , уникайте гострої , важкої , жирної їжі. Проведіть час в ліжку – якщо є бажання поспати , реалізуйте його . Однак не забувайте , щоб вилікувати застуду , сон протягом усього дня менш ефективний , ніж його поєднання з рясним питтям і протимікробними рецептами .

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?
Поєднання народних засобів і противірусних препаратів

У домашній аптечці неодмінно повинні знаходитися противірусні пастилки або розчинні порошки. Не варто їх плутати з препаратами , що послабляють хворобливу симптоматику. Коли ви володієте лише одним днем , щоб вилікувати застуду , не вводьте себе в оману , знищуючи наслідки , а не причину .

Противірусні та протимікробні фармацевтичні препарати можуть бути поєднані і навіть замінені народними засобами. Поряд з частим споживанням чаїв і трав’яних відварів , не забувайте в боротьбі з нездужанням використовувати цибулю і часник , гаряче молоко і мед , калину і шипшину , лимон і малинове ( порічкове ) варення – це засоби, які століттями доводять свою ефективність , для лікування застуди. Один день повинен бути максимально використаний для того , щоб знищити вразивші організм віруси. Не розраховуйте на найкращий результат , випивши за день пару стаканів чаю вприкуску з чайною ложкою меду. Противірусні препарати і продукти необхідно чергувати і повторювати по кілька разів за годину . Випийте чашку зеленого чаю з лимоном , через півгодини поласуйте малиновим варенням , на наступну годину заваріть калину або шипшину , а за обідом з’їжте половину цибулини або пару зубчиків часнику. Після обіду випийте гарячого молока з медом , а через ще годину повторіть чай. Лікарські препарати необхідно приймати в суворій відповідності з інструкцією , бажано після консультації з фахівцем.

Читайте також:  Навіщо дітям підтримувати питний режим під час грипу?

Якщо загальне нездужання посилюється болем у горлі , закладеністю носа і кашлем , зростає температура тіла , звертайтеся до терапевта , не відкладайте лікування на кращі часи. Набагато ефективніше з точки зору розподілу часу витратити на застуду кілька днів або тиждень , ніж в наступні тижні боротися з її ускладненнями. Вилікувати застуду за один день можна , але і в іншому випадку, не шкодуйте часу на своє здоров’я і проходіть курс лікування до самого кінця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІД ЗАСТУДИ ДОПОМОЖУТЬ ІНГАЛЯЦІЇ

ЗАСТУДА ПРОЙШЛА, КАШЕЛЬ ЗАЛИШИВСЯ

КОЛИ ЗАСТУДА СТАЄ БРОНХІТОМ