Незліченні дослідження показали, наскільки важким може бути стрес для здоров’я людини. Одним із способів, яким стрес завдає шкоди вашому здоров’ю, є підвищення рівня кортизолу в організмі. Ці 3 продукти допоможуть стабілізувати кортизол.

У невеликих кількостях гормон стресу кортизол допомагає поліпшити здоров’я. Він бере участь у багатьох функціях організму, особливо в реакції «бий або біжи». Однак коли кортизол підвищений тривалий час, то призводить до частих головних болів, гіперчутливості, хронічної втоми і перепаду настрою. Крім того, надмірна кількість кортизолу погіршує імунні функції і сприяє збільшенню ваги, особливо навколо живота.

3 речовини, які зменшують кортизол

Омега-3 жирні кислоти. Омега-3 приносить багато користі для здоров’я, включаючи регулювання рівня кортизолу. Дослідження показали, що прийом риб’ячого жиру протягом трьох тижнів значно знижує рівень гормону стресу, а також частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Джерела омега-3 включають насіння льону, насіння чіа, волоські горіхи, соєві боби і жирну рибу.

Вітаміни групи В. Вони не тільки знижує рівень кортизолу, але і підтримує функцію надниркових залоз. Вітаміни групи B також є чудовими засобами для зняття стресу, так як сприяють почуттю спокою і одночасно дають енергію. Щоб отримати добову дозу вітамінів групи В, ви можете купити добавки або продукти – яйця, темно-зелені овочі і цільнозерновий хліб.

Адаптогенні трави. Ашваганда, а також женьшень є адаптогенними травами, які допомагають регулювати рівень кортизолу і стресу. Крім того, було показано, що ці трави зменшують втому і підвищують енергію.