Ключ до довголіття полягає не тільки в тому, що ми робимо в житті, але і в тому, чого ми активно уникаємо. Згідно з дослідженнями, ви можете додати до свого життя до семи років, якщо відмовитеся від трьох звичок.

Велике дослідження, опубліковане в журналі Health Affairs, демонструє переваги довголіття, які ви можете отримати, відмовившись від трьох звичок способу життя.

Головний висновок полягає в тому, що люди, які не курять, не страждають ожирінням і помірно вживають алкоголь, можуть розраховувати прожити на сім років довше, ніж населення в цілому. Більш того, як показало дослідження, відмова від цих звичок гарантує, що ці додаткові роки будуть прожиті міцним здоров’ям.

Щоб прийти до такого висновку, дослідники проаналізували дані довгострокового дослідження здоров’я та виходу на пенсію, проведеного в США, яке охопило понад 14 000 осіб у віці 50-89 років за період 1998-2012 років.

Кожні два роки учасників опитували про їхнє здоров’я та поведінку. Ті, хто повідомив, що у них немає обмежень у так званій повсякденній діяльності (ходьба, одягання, купання, вставання з ліжка або прийом їжі), були класифіковані як не мають інвалідності.

Учасники, у яких індекс маси тіла був менше 30, були класифіковані як не страждають ожирінням.

Ті, хто викурив менше 100 сигарет за своє життя, вважалися ніколи не курили. Чоловіки, які випивали менше 14 порцій на тиждень, і жінки, які вживали менше семи порцій на тиждень, вважалися помірно питущими.

Дослідники виявили, що ніколи не курили, не страждають ожирінням, жили на чотири-п’ять років довше, ніж населення в цілому, і що ці додаткові роки не мали інвалідності.

Люди, які також споживали алкоголь помірно, прожили на сім років без інвалідності більше, ніж населення в цілому, і мали загальну очікувану тривалість життя, що перевищує тривалість життя населення Японії, країни, відомої своєю довгою тривалістю життя.