Інфаркт міокарда найчастіше діагностують у чоловіків, оскільки основною причиною цього захворювання є атеросклероз, який у 3-4 рази найчастіше виявляють у сильної половини людства, пояснив лікар Давид Біченов.

Фахівець пояснив, що така суттєва різниця між чоловіками та жінками зумовлена гормональним тлом. Дівчат від атеросклерозу та інфаркту захищає естроген. Однак, коли вироблення цього гормону закінчується, а відбувається це в період менопаузи, то шанси отримати інфаркт міокарда і у жінок, і у чоловіків порівнюються.

Крім того, жінки курять менше ніж чоловіки, а куріння – один із факторів ризику розвитку хвороб серця та судин. Дівчата також уважніше ставляться до свого здоров’я в порівнянні з чоловіками, які часто ігнорують регулярні медичні огляди і навіть симптоми тих чи інших захворювань.

Читайте також:  Чому мед корисний при застуді

Інфаркт є найчастішою причиною смерті. Від цього захворювання вмирають близько 25% жителів країни, причому останнім часом хвороба почала виявлятися у людей віком від 25 до 29 років.

Інфаркт міокарда провокує як куріння, а й малорухливий спосіб життя, і навіть вживання жирної їжі. Лікарі рекомендують задуматися про свої щоденні звички і поступово додавати у розпорядок дня фізичну активність, корисні продукти та вітаміни. Щороку необхідно проводити диспансеризацію.