Всім відомо, що застуда лікується протягом тижня, але якщо виникли ускладнення, то хвороба може затягтися. Лікар-імунолог Микола Крючков пояснив, що найчастіше такий перебіг захворювання сигналізує про приєднання вторинної інфекції чи бактерій. Пацієнт навіть після лікування продовжує скаржитися на нежить, кашель, біль, інколи ж і на розлади травлення.

Те саме відбувається і при затяжному коронавірусі, але в цьому випадку симптоми більш чіткі та тяжкі, зазначив лікар. Крючков порадив не відкладати похід до лікарні при появі важкого кашлю, рясних виділень із носа та високій температурі.

Наслідки ковіда, грипу та навіть ГРВІ можуть бути згубними для здоров’я. Імунолог додав, що зараз боротьба з коронавірусом помітно спростилася, оскільки за два роки активного поширення інфекції лікарі досить вивчили хворобу та знають, куди б’є вірус. З’явилися і вакцини, що запобігають тяжкому перебігу захворювання і навіть саме зараження інфекцією.

Цього сезону захворювань численних “важких” хворих на ковід не очікується, оскільки вірус сильно змінився і став менш летальним, ніж на початку пандемії. Його симптоматика все більше нагадує стандартні ГРВІ, запевняють лікарі.