Біль при вдиху в серці не завжди говорить про серцево-судинні захворювання. Лікар-кардіолог Єгор Новіков пояснив, що найчастіше такий симптом відноситься до міжреберної неврології.

Лікар пояснив, що з наповненні організму киснем грудна клітина розширюється, змінюючи свою конфігурацію. Цей рух і призводить до «защемлення» нерва та больових відчуттів.

Ще одна причина болю в ділянці грудини – панічні атаки. Такий стан супроводжується внутрішнім занепокоєнням, тривогою та зайвою метушливістю. Людині може бути важко дихати, а серцебиття починає частішати.

Інша можлива причина дискомфорту при вдиху – гастроезофагеальний рефлюкс. Це стан, при якому відбувається закидання шлункового соку в стравохід. Це викликає роздратування та неприємні відчуття у грудній клітці.

Читайте також:  Ніч перед телевізором може призвести до деменції

За словами медика, проблеми з диханням можуть вказувати на наслідки травм ребер, пневмонії або плевриту.

А ось серцеві захворювання часто ніяк не пов’язані з дихальною фазою. Відрізнити захворювання серця та судин можна за підвищеним чи зниженим тиском та частотою пульсу. Важливо розуміти, що йдеться про болю саме при вдиху. Якщо ви відчуваєте сильний тиск у ділянці грудей незалежно від фази дихання, це може бути симптомом інфаркту або інсульту.