Єдиної думки щодо користі або марності цих процедур не існує. Однак люди століттями їх практикують .

Чи є користь від гірчичників або гарячих ванн для ніг ? Чи допомагають банки і компреси скоріше позбутися від затяжного кашлю ? Офіційна медична наука ці питання обходить стороною і однозначно нічого такого не рекомендує , а неофіційно педіатри майже завжди радять: « Насипте гірчицю в вовняні шкарпетки і надіньте їх на ніч або розітріть грудну клітку маззю з вмістом евкапіпту або ментолу . Швидше підете на поправку ». Так що ж у відволікаючих процедурах при кашлі міфи , а що – правда?

Програма лікування кашлю

Спочатку обмовимося , що відволікаючі процедури – тільки частина стратегії лікування і ніяк не основна його частина . При лікуванні кашлю , перш за все потрібно визначитися з його природою , а вже потім призначається відповідна терапія , насамперед медикаментозна , яка зазвичай включає протизапальні та протикашльові препарати , а в деяких випадках антигістамінні та седативні засоби .

Немедикаментозна терапія зазвичай знаходиться на другому плані і включає в себе такі заходи: релаксуючу дихальну гімнастику , голкорефлексотерапії і відволікаючі процедури. Це означає , що практикувати їх , відволікаючі процедури , чи ні – кожен вирішує індивідуально. Принципового вирішального значення в лікуванні кашлю вони не мають. Але психологічно дуже навіть допомагають налаштуватися на хвилю одужання.

Коли

Важливо знати , в гострому періоді захворювання , що зазвичай супроводжується підвищенням температури , теплові і дратівливі відволікаючі процедури практикувати категорично заборонено. Подібного роду вплив може ще більше активізувати активно протікаючий запальний процес .

А от коли перелом у хворобі стався і людина пішла на поправку – на здоров’я! На даному етапі відволікаючі процедури , що активізують кровообіг , тільки прискорять процес одужання.

Найбільш популярні відволікаючі процедури

Гарячі ванни для ніг.

Температура води повинна становити приблизно 50 градусів , а тривалість процедури 15-20 хвилин, тобто , поки не набридне. При цьому не забувайте постійно підливати гарячу воду ( але не окріп !) , Інакше зміст процедури зводиться нанівець . Занурювати ноги потрібно до рівня колін.

Зігріваючі компреси.

При кашлі зігріваючий компрес , який зазвичай складається з трьох шарів , які накладають на область шиї. Шар , безпосередньо прилеглий до шиї , змочують в горілці або спирті , розведеному водою ; другий шар – поліетилен або клейонка ; третій шар – утеплюючий , наприклад , вовняну хустку . Кожен наступний шар повинен бути ширше попереднього на 2 см з кожного боку. Тримати компрес слід 4-6 годин , потім 1-2 перепочинок .

Банки .

Найголовніше , що потрібно знати про банки – вони категорично не рекомендовані дітям дошкільного віку . Та й взагалі , ця досить хитромудра , і не така вже проста в технічному виконанні процедура , може навіть зашкодити , оскільки, як стверджує офіційна медицина , банки грубо порушують кровообіг в шкірі і підшкірній клітковині , можуть призводити до пошкоджень судин і навіть спровокувати кровотечу . Щоб цього не сталося , пам’ятайте , що тривалість процедури повинна становити не більше 10-15 хвилин.

Гірчичники.

При їх накладанні на область грудини або на спині , слід стежити за тим , щоб не торкнутися області хребта і серця. Техніка накладання відома більшості людей з дитинства : опустити гірчичник в теплу воду на 5-10 секунд , після чого прикласти до шкіри . Закрити гірчичник рушником і укутати ковдрою. Дочекатися поколювання і терпіти , поки не стане несила . Тривалість процедури зазвичай складає 5-10 хвилин. Після зняття , на те місце де був гірчичник , можна нанести дитячий крем або рослинне масло. І ще : слідкуйте за тим , щоб на шкірі , туди , куди збираєтеся ставити гірчичник , не було ушкоджень.

А от у ванну додавати гірчицю не варто – це може викликати роздратування статевих органів.

Розтирання.

Зазвичай їх виробляють з нанесенням на поверхню шкіри мазей , гелів , кремів , до складу яких входять біологічно активні речовини , наприклад , ментол , камфора , тимол , різні ефірні масла. При кашлі зазвичай розтирають грудну клітку і спину , при цьому важливо , щоб на поверхні шкіри не було ніяких пошкоджень , а сама вона , шкіра , повинна бути чистою.

Коли не можна

Протипоказання у відволікаючих процедур тільки одне – ненависть видужуючого хворого по відношенню до них. Якщо дитина плаче і звивається , в той час , коли ви їй ставите гірчичники або банки , значить , їй від такої терапії стане тільки гірше – відмовтеся і заспокойтеся тією думкою , що вирішального значення в процесі одужання вона не грає.

Резюме

Нехай собі офіційна медицина та народна ведуть свій вічний спір і далі. Ми ж будемо орієнтуватися на власний організм: якщо , поставивши на ніч гірчичники , вранці ви прокинулися і відчуваєте себе більш здоровим і бадьорим , значить , організм вдячно відреагував на підвищену увагу до нього. Значить , будемо ставити гірчичники далі . А якщо банки на спині або розтирання борсучим жиром доводять вашу дитину до сліз , то обійдіть без них . Або знайдіть більш приємну відволікаючу альтернативу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ КАШЛІ

МІФИ І ПРАВДА ПРО КАШЕЛЬ