У той час як велика увага приділяється тому, як різні ліки взаємодіють один з одним, менше уваги приділяється тому, як ліки взаємодіють із рідинами, які легко купити та споживати. У тому числі фруктовий сік. Іноді, коли фруктовий сік поєднується з ліками, вони можуть зіткнутися та викликати неприємні чи небезпечні побічні ефекти.

Одним із найпоширеніших випадків, коли це може статися, є лікування холестерину, пише Express.

Холестерин найбільш ефективно лікується або зміною способу життя, або зазначеними змінами та додаванням статинів, типу ліків, призначених для зниження рівня холестерину, що виробляється у печінці.

Гранатовий сік є одним із прикладів соку, до якого звертаються у пошуках покращення рівня холестерину, оскільки деякі дослідження показують, що він може мати такий вплив. Гранатовий сік може уповільнити накопичення шкідливого холестерину в артеріях через наявність у ньому антиоксидантів.

Однак, хоча гранатовий сік має деякі переваги; у поєднанні з іншими ліками від холестерину це може мати негативні наслідки.

«Гранатовий сік може викликати небезпечні побічні ефекти при взаємодії з деякими ліками, що відпускаються за рецептом, такими як варфарин (кумадин, жантовий), що розріджують кров, та інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), включаючи каптоприл, еналаприл, лизино практик Тетяна Захарова в інтерв’ю МедікФорум

Згодом рекомендується, щоб пацієнти з високим рівнем холестерину поговорили зі своїм лікарем загальної практики, перш ніж почнуть приймати інгібітори АПФ або статини, щоб виявити будь-які дієтичні перешкоди, які можуть знизити ефективність ліків.