Хоча це рідко зустрічається у людей віком до 65 років, початок судинної деменції необхідно виявляти на ранніх стадіях, щоб запобігти швидкому прогресу симптомів. Однією з проблем, що сигналізують про стан мозку, є проблеми з пам’яттю і мовленням.

Спочатку розвиток недоумства може бути ледь помітним, тому слідкуйте за повільністю мислення, труднощами з плануванням та проблемами з розумінням, пише Express.

Невролог Олександра Альохіна пояснила, коли симптоми вимагають пильної уваги.

“Судинна деменція також може призвести до проблем з концентрацією уваги, змін настрою та поведінки. Все це можливі ознаки пошкодження головного мозку, яке може посилюватися з часом або раптовими стрибками кожні кілька місяців або років. Симптоми залежатимуть від того, яка частина мозку уражена Але ознаки стану можуть включати нетримання сечі, перепади настрою, втрату пам’яті і сплутаність свідомості.

Читайте також:  Названі напої, які допомагають позбутися від жиру на животі

Судинна деменція є другим найпоширенішим типом деменції. Вона спричинена зниженням кровопостачання головного мозку через захворювання кровоносних судин. Коли клітини головного мозку не отримують необхідних їм кисню та поживних речовин, вони помирають, що призводить до пошкодження головного мозку та симптомів недоумства.

Люди, які перенесли інсульт, серцеві захворювання або діабет, схильні до більш високого ризику розвитку судинної деменції. Усі три з цих умов впливають на здоров’я кровоносних судин.

Якщо у вас є діабет або хвороба серця, приймаючи прописані ліки, ви можете мінімізувати ризик розвитку деменції.