Людям, які страждають від діабету 2 типу або намагаються скоротити споживання цукру, необхідно стежити за маркуванням продуктів харчування. На продуктових етикетках доданий цукор може ховатися під різними назвами, і цих компонентів краще остерігатися.

Споживання оброблених і упакованих харчових продуктів, більшість з яких містить доданий цукор, є в наші дні одним з провідних факторів ожиріння. Саме ожиріння, в свою чергу, є пусковим механізмом для багатьох захворювань і причиною, що погіршує симптоми багатьох порушень і розладів.

Проблема споживання великої кількості доданого цукру посилюється тим, що іноді люди навіть не усвідомлюють, що їдять його в підвищеній дозі. Причиною такого невігластва є те, що споживачі рідко читають продуктові етикетки, а коли читають, – можуть і не зрозуміти, що в складі продукту присутній цукор. Виробники часто описують харчові інгредієнти словами, значення яких багато покупців просто не знають, про це повідомляє портал Timesnownews.com.

Читайте також:  Перераховано три негативні ефекти жуйки на організм

Експерти порталу закликають стежити за тим, щоб на етикетках продуктів не вказувався серед перших позицій цукор і його синоніми. Надлишок цукру в раціоні веде до підвищення рівня глюкози в крові, що може сприяти розвитку ожиріння.

Сироп. Зазначений на етикетці сироп означає наявність рідкої форми цукру в продукті. Сироп часто використовується в якості консерванту в упакованих харчових продуктах і може бути настільки ж шкідливим, як цукор. Якщо на продуктовій етикетці сироп входить в число декількох початкових інгредієнтів, краще повернути такий продукт назад на полицю.

Слова із закінченням «оза». Фруктоза, глюкоза, сахароза, мальтоза і т. д. – все це теж доданий цукор, просто хімічно по-різному структурований.

Читайте також:  Американські медики довели користь омеги-3 у боротьбі з віковими хворобами

Нектар. Не варто вважати, що нектар – це щось натуральне і корисне. Якщо на етикетці нектар вказується на початку списку харчових інгредієнтів, значить, продукт містить доданий цукор.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News