Головна причина передчасної смерті у людства – хвороби серця. І чим уважніше ми підходимо до харчування, тим серце захищеніше.

Овочі та фрукти

Намагайтеся зменшити споживання висококалорійних страв, таких як м’ясо, сир та закуски, збільшивши кількість фруктів та овочів у раціоні. Включити в харчування фрукти та овочі нескладно. Зберігайте нарізані та вимиті овочі в холодильнику для швидкого перекушування. Щоб не забути їх з’їсти, тримайте фрукти у тарілці на кухні. Вибирайте рецепти, в яких як основні інгредієнти використовуються фрукти або овочі, наприклад, фруктові салати або жарке з овочами, пише TheHealthSite.

Цільнозернові

Клітковина допомагає контролювати артеріальний тиск та підтримувати здоров’я серця. Таким чином, використання простих замінників рафінованих зернових продуктів може збільшити частку цільного зерна в дієті, корисній для серця. В якості альтернативи поекспериментуйте з новими цільнозерновими продуктами, такими як лобод або ячмінь.

Менше поганих жирів

Щоб знизити рівень холестерину в крові та ризик розвитку ішемічної хвороби серця, вам слід обмежити споживання насичених та трансжирів. Підвищений артеріальний тиск може збільшити ризик інфаркту та інсульту, спричиняючи атеросклероз та утворення бляшок.

Розмір порцій

Не лише сама шкідлива їжа, а й її кількість також має вирішальне значення. Якщо ви наповнили тарілку, зупиніться на кілька секунд і продовжуйте їсти, доки не насититесь. На жаль, порції в ресторанах (особливо азіатських) часто бувають більше, ніж будь-хто може з’їсти. Щоб допомогти вам керувати своїми порціями, використовуйте невелику тарілку чи страву.