Американські вчені повідомили, що «сміттєва їжа» призводить не тільки до набору ваги, але й до втрати нюху. Це відбувається через великі структурні і функціональні зміни в слизовій носа, які викликані втратою половини нейронів, відповідальних за кодування нервових сигналах про запахи.

Нейрологи з Університету штату Флорида провели експеримент на мишах, що тривав впродовж півроку. Одну групу тварин вчені годували «сміттєвою їжею» – фастфудом і кондитерськими виробами з високим вмістом шкідливих жирів, інших – переважно здоровою їжею. Крім того, перші місяці дослідів кожного гризуна дослідники вчили розпізнавати запахи, даючи особинам, які впоралися із завданням нагороду у вигляді води.

Читайте також:  Продукт, який підвищує імунітет та знижує рівень цукру

З плином часу автори наукової роботи помітили, що миші, що харчувалися неправильно, реагували на запахи гірше, а коли експерти познайомили їх з новим, незвичним ароматом, гризуни не змогли до нього швидко звикнути, що свідчило про їх поганий нюх.

З часом шкідливу їжу прибрали з раціону першої групи тварин, і всіх особин стали годувати однаково. Завдяки цьому миші, які набрали вагу через неправильне харчування, змогли повернутися в колишню форму, проте їх нюх не відновився.

Наслідки сміттєвої їжі назавжди зруйнували 50% нейронів, що передають в головний мозок сигнали про запахи, – стверджують дослідники в статті, опублікованій в Тhe Journal of Neuroscience.

У найближчих планах американських учених – досвідченим шляхом дізнатися, як впливає на нюх їжа з високим вмістом вуглеводів.

Читайте також:  Дієтолог пояснила причини тяги людини до солоної, солодкої та жирної

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНА ЇЖА, ВІД ЯКОЇ ХИЛИТЬ НА СОН

ЖИРНА ЇЖА ЗАХИЩАЄ ВІД ОЖИРІННЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News