З болями в спині, рано чи пізно стикаються більшість людей, незалежно від статі і віку. Такі болі можуть виникнути в результаті травми або через деяких повсякденних звичок. Що можна зробити для того, щоб самостійно полегшити болі в спині?

Частіше рухайтеся

Якщо ми довго сидимо, згорбившись і майже не рухаючись, це може стати причиною появи болів в спині. Як стверджує Ерік Робертсон з University of Southern California, горбитися час від часу – цілком нормально. Але якщо поза довгий час не змінюється, це може привести до проблем. Тому фахівець рекомендує частіше міняти положення тіла, розминати суглоби і м’язи протягом дня. Наприклад, добре допомагає витягування і схрещування рук за спиною, навіть якщо ви більшу частину часу сидите на одному місці.

Змініть положення тіла під час сну

Сон на боці вважається ідеальним положення для хребта – подовжує його і, відповідно, зменшує біль у спині. Фахівці радять не спати на животі (порушується природна крива хребта) або в позі зародка (плечі і шия повинні бути вирівняні).

Іноді, однак, в болях в спині “винна” не поза уві сні, а незручний матрац. Комусь підходять м’які матраци, іншим – тверді, тому постарайтеся знайти такий матрац, на якому вам буде дійсно зручно.

Знайдіть відповідну сумку

Сумки-шоппери виглядають досить стильно, проте якщо вам потрібно щодня носити багато речей, варто переключитися на рюкзак. Оскільки у рюкзака два ременя, навантаження на плечі і на спину зменшується.

Використовуйте грілку або пакет з льодом

Якщо біль у спині у вас з’явилася в результаті травми, для лікування запалення і набряку рекомендується прикладати до хворого місця лід. Якщо ж ви відчуваєте скутість і здерев’яніння, вибирайте грілку.

А якщо всі ці поради не допомагають, рекомендується звернутися до лікаря, який зможе з’ясувати справжню причину болів, які турбують вас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ БОЛИТЬ СПИНА: 10 ПРИЧИН І ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ