За даними дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Circulation, пропуск сніданку веде до проблем із серцем у чоловіків, – зокрема, це підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця. Вчені встановили: серед тих, хто ніколи не снідає, ризик виникнення ішемічної хвороби серця на 27% вище, ніж у тих, хто з’їдає по ранках свої сніданки.

Автори роботи, співробітники Гарвардського університету, проаналізували дані про чоловіче здоров’я, зібрані за 16 років. За цей період вчені вивчали, як змінюється здоров’я в учасників, 27 тисяч чоловіків-лікарів у віці від 45 до 82 років. Виявилося, що за час дослідження серед учасників було зафіксовано понад півтори тис випадків ішемічної хвороби серця, хоча до початку експерименту ніхто з добровольців не страждав від серцево-судинних захворювань.

Дослідження показало, що до хвороби серця у чоловіків веде пропуск сніданку. Вчені з’ясували, що чоловіки, які пропускають сніданок, частіше схильні мати шкідливі звички. Наприклад, пропуск сніданку був характерний для курців і малоактивних людей. Також серед них було більше трудоголіків і тих, хто зловживають алкоголем.

«Серед чоловіків, які ніколи не снідають, ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 27 відсотків вище, ніж у тих, хто їсть вранці», – підсумували вчені.

Ішемічна хвороба серця – це гостре або хронічне ураження міокарда, що виникає внаслідок зменшення або припинення постачання серцевого м’яза артеріальною кров’ю, в основі якого лежать патологічні процеси в системі коронарних артерій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СНІДАНОК?