Дробове харчування, розвантажувальні дні і фізичні навантаження – ваші незамінні «інструменти» в боротьбі із зайвою вагою.

Чи реально в місяць скинути 10 кілограм? Як відомо, немає нічого неможливого, але успіх вашого схуднення багато в чому буде залежати від безлічі умов. Велику роль в процесі схуднення грає обмін речовин. Чим повільніше в організмі відбуваються обмінні процеси, тим складніше втрачати вагу. Також багато що залежить від вашої початкової ваги. Більш повні люди, як правило, швидше худнуть (за умови дотримання всіх рекомендацій), так як велика вага тіла вимагає великих енерговитрат. У міру того, як вага буде знижуватися, процес схуднення буде сповільнюватися. І, звичайно ж, основна умова для успішного схуднення – це систематичне дотримання дієти і рухової активності. Тому, дотримуючись одних і тих же принципів схуднення, кожна людина доб’ється різних результатів: хтось більше, а хтось менше. Як ви вже зрозуміли, 10 кілограм – це не абсолютна, але в той же час посильна «вершина», до якої можна прагнути. Давайте ж розглянемо принципи швидкого зниження ваги.

Менше жирів

Фахівці радять вживати не більше 25 грам жиру на добу. Майте на увазі, що така маленька кількість жиру дуже шкідлива для нашого організму, тому більше 3-4 тижнів обмежувати не варто. В іншому випадку можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Велика кількість жиру міститься в ковбасах, сосисках, маргарині і вершковому маслі, жирних сортах м’яса і деяких напівфабрикатах.

Менше простих вуглеводів

Безліч дієт для швидкого схуднення базуються на обмеженні в раціоні харчування простих вуглеводів, що містяться в солодощах, борошняних виробах і солодких напоях. Велика кількість цукру в крові провокує вироблення інсуліну. Чим більше інсуліну виділяється в організмі, тим більше в ньому буде запасатися жирової тканини. А ось складні вуглеводи повільно всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, і не призводять до різких гормональних перепадів, що запобігає накопиченню жирового прошарку.

Розвантажувальний день

Один або два рази на тиждень робіть розвантажувальні дні. Наприклад, в цей день ви можете харчуватися тільки кефіром і фруктами. Кефір є незамінним продуктом в меню розвантажувального дня, тому що в ньому містяться практично всі необхідні складові для нормальної життєдіяльності організму: білки, вуглеводи, жири, органічні кислоти, вітаміни і мікроелементи.

Розвантажувальні дні дозволяють «відпочити» організму від посиленого травлення. Систематичні розвантажувальні дні сприяють відновним процесам в організмі і швидкому позбавленню від зайвих кілограм.

Розміри порцій

Намагайтеся харчуватися якомога повільніше. Відзначено, що почуття насиченості приходить не відразу, а лише через 15-20 хвилин після прийому їжі. Тут доречна приказка: «Якщо недоїв, значить, наївся, якщо наївся, значить переїв, а якщо переїв, значить отруївся».

Поступово зменшуйте розміри порції. Якщо ви худнете, то обсяг з’їдається за раз порції не повинен перевищувати 300 мл для чоловіків і 250 – для жінок. Дотримуйтеся 5-ти разового харчування на добу. Так обмін речовин вистоїться на якісно новий рівень роботи, і процес спалювання жирів відбуватиметься інтенсивніше.

«Обдуріть» організм

Уважно стежте за калорійністю денного раціону. На жаль, цей один з тих пунктів, над яким вам доведеться «попітніти». Спочатку буде складно, бо доведеться вивчати калорійність кожного продукту, який з’їдається і робити перерахунок на свою порцію. Проте вже через тиждень ви швидко до всього звикнете, і все будете розраховувати без калькулятора.

Якщо ви щодня будете з’їдати одну і ту ж кількість калорій, то з часом організм потихеньку почне звикати до такого режиму харчування, сповільнюючи обмінні процеси. У підсумку, після дієти, ви ризикуєте повернути втрачені кілограми з лишком. Тому потрібно міняти калорійність харчового раціону приблизно раз на три дні. Приміром, 3 дні по 1600 ккал, а наступний – 2000, а потім знову 1600 і т.д.

Фізичні навантаження обов’язкові

Одним лише харчуванням обмежитися не вийде. Якщо ви хочете не просто скинути вагу, але і набути підтягнуте тіло, то основний упор слід робити на вчинення фізичних навантажень. Для цього потрібно 5-6 разів на тиждень виконувати аеробні навантаження мінімум протягом 1 години на добу. Найкраще, якщо заняття аеробними вправами розділити на 2 підходи на день по 30-40 хвилин. Дуже ефективна для схуднення швидка ходьба. Біг повним людям протипоказаний, оскільки при цьому великі навантаження відчувають суглоби.

Підводні камені швидкого схуднення

Насправді лікарі не радять швидко худнути. Втрата кількох кілограмів протягом невеликого проміжку часу – це завжди стрес для організму, а з іншого боку швидке схуднення часто закінчується швидким набором ваги. Тому перед тим як починати програму схуднення гарненько подумайте, чи варто це робити в такі короткі терміни. Ну, а якщо все ж зважилися, то найголовніше – зберегти свій результат. Вам належить велика робота по зміні свого способу життя. Для того щоб постійно підтримувати досягнуті результати, потрібно займатися спортом і вести активний спосіб життя.