Якщо ви думаєте, що знаєте все, що потрібно знати про холестерин, можливо є ще кілька сюрпризів. Перевірте поширені міфи, з’ясуйте, які види їжі можуть викликати підвищення, і чому холестерин – це не тільки погано, але і добре.

Яйця – зло

Це правда, в яйцях міститься багато дієтичного холестерину – 200 мг, що становить дві третини рекомендованого ліміту “Американської кардіологічної асоціації” (300 мг в день). Але він не небезпечний, як вважалося раніше. Тільки частина з їжі перетворюється в холестерин в крові, і якщо споживання в раціоні зростає, організм компенсує це, виробляючи менше власного холестерину.

Висновок: їсти яйця не небезпечно. Вони є відмінним джерелом білка, містять ненасичений жир, так званий “хороший жир”.

Діти

Високий рівень ліпопротеїнів-проблема середнього та похилого віку? Ні, це міф. Дослідження показали, що атеросклероз – звуження артерій, що приводить до серцевих нападів, може початися з восьми років.

“У липні 2008 року, “Американська академія педіатрії” випустила “Керівництво по дітям і холестерину”, батькам були дані рекомендації, якщо у дитини надлишкова маса тіла, гіпертонія в анамнезі, або родичі страждають хворобами серця”, – пише видання Helth.

Діти з високим рівнем “поганого холестерину” повинні дотримуватися дієти, яка обмежує насичені жири до 7% калорій, вживати добавки з клітковиною і займатися спортом.

Вміст в їжі

З’єднання, що міститься в продуктах харчування, не єдиний фактор, що приводить до підвищення рівня. Насичені жири (що містяться в продуктах тваринного походження і молочних продуктах) і транс-жири (що містяться в маргарині, напівфабрикатах, фастуді) надають більший вплив на ліпопротеїн низької щільності (ЛПНЩ) викликає атеросклероз.

Ворог організму

Високий рівень небезпечний, але сам холестерин необхідний для різних процесів організму, від ізолювання нервових клітин в мозку до забезпечення структури клітинних мембран. Ось чому тіло виробляє це білу воскоподібну речовину (близько 75% виробляється печінкою і клітинами інших органів).