Ібупрофен є популярним болезаспокійливим, але німецькі лікарі закликають переглянути його застосування. Вони попереджають: шкода препарату для організму може бути дуже серйозним, аж до смерті від внутрішніх кровотеч.

Дуже багато людей використовують ібупрофен, проте лише деякі стурбовані шкідливими побічними ефектами, які мають його таблетки, – про це заявив старший лікар центру паліативної медицини та дитячої больової терапії при лікарні Саарського університету Свен Готшлінг. Медик вважає, що ліки не повинні бути у вільному доступі, оскільки їх самовільний прийом збільшує ризики серйозних порушень в організмі.

«У Німеччині щороку збільшується кількість смертельних випадків через внутрішню кровотечу, пов’язану з вживанням знеболюючих. Неправильний прийом ібупрофену здатний привести до шлункової і кишкової кровотечі, пошкодження нирок», – попередив Свен Готшлінг.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

Щоб уникнути шкідливих побічних ефектів ібупрофену, експерт радить ніколи не приймати засіб довше трьох днів. Вживання ліків протягом семи днів поспіль виправдано тільки при гострих спортивних травмах або сильних головних болях від напруги.

“Якщо біль зберігається протягом більш тривалого періоду часу, слід уникати ібупрофену і звернутися до лікаря для з’ясування причин і пошуку альтернативного засобу з менш небезпечними побічними ефектами”, – поділився рекомендацією доктор Готшлінг.

Особливо вразливі до дії медикаменту чоловіки. Згідно з даними, опублікованими в журналі «Відомості Національної академії наук”, чоловіки, які регулярно приймають ібупрофену, піддаються ризику імпотенції і депресії – у них знеболююче здатне викликати зміни гормонального балансу.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

В ході випробувань кілька десятків чоловіків у віці від 18 до 35 років були поділені на дві групи: одній давали плацебо, а іншій – до 600 мг ібупрофену в день. У “лікарської” групі в результаті було зафіксовано сильну зміну гормонального балансу в організмі вже через два тижні.