Враховуючи, що COVID-19 знаходиться в центрі уваги, можна легко випустити з уваги інший потенційно смертельний вірус, що поширюється в цей час року – грип. Сезон грипу офіційно триває з жовтня по квітень, тому зараз гарний час, щоб озброїтися реальними фактами про вірус, який щорічно забирає десятки тисяч життів – більшість з них літні люди. Ось 4 поширених міфу про грип, в які потрібно перестати вірити.

Міф № 1 холодна погода викликає грип

Грип викликають віруси, а не холод. За словами Девіда Хупера, доктора медичних наук, начальника відділу інфекційного контролю в Массачусетській лікарні загального профілю в Бостоні, вірус грипу краще виживає в більш холодних умовах. Більш того «у холодну погоду люди, як правило, збираються всередині з закритими вікнами і з меншою циркуляцією повітря, що підвищує ризик поширення грипу». Низькі температури негативно впливають на імунну відповідь, що робить нас більш вразливими.

Міф № 2 грип-це просто сильна застуда

“Не кожне респіраторне захворювання-це грип”,-зазначає Валід Джавід, доктор медичних наук, директор відділу профілактики та контролю інфекцій з Нью-Йорка.

Хоча грип і застуда можуть мати схожі симптоми, вони викликаються різними вірусами. І у кожного з них теж є свої симптоми. І хоча від застуди ви відчуваєте себе погано, грип «може викликати відчуття, ніби вас збив поїзд». Застуда рідко призводить до небезпечних ускладнень, тоді як «важкий випадок грипу може потрапити в легені і викликати серйозні інфекції».

Міф № 3 антибіотики можуть допомогти в лікуванні грипу

Грип – вірусна інфекція. Антибіотики лікують тільки бактеріальні інфекції, наприклад, ангіну або інфекції сечовивідних шляхів. Іноді, каже Джавід, ускладнення від грипу, такі як пневмонія, лікують антибіотиками, а сам грип – ні.

Міф № 4 Вам не потрібна вакцина від грипу, якщо ви рідко хворієте

Грип дуже заразний, і так, навіть здорові люди заражаються ним.

“Вакцина від грипу – це найкращий засіб, який ми можемо зробити для запобігання інфекцій грипу, а іноді і серйозних ускладнень, які вона може викликати”, – підкреслює Ліза Марагакіс, доктор медицини, старший директор з профілактики інфекцій в системі охорони Здоров’я Джона Хопкінса. “Кожен рік повинен робити щеплення від грипу, а в розпал пандемії COVID – 19 це стає ще більш важливим”.