Йод відіграє ключову роль у підтримці здорової функції щитовидної залози. Коли цей орган правильно працює, виділяються всі необхідні людині гормони, які відповідають за різні функції організму. Тому дуже важливо стежити за здоров’ям щитовидної залози.

У разі нестачі йоду може розвинутися гіпотиреоз-недолік гормонів. Наприклад, одним із симптомів такого стану є слабкість. Метаболізм сповільнюється, і організм виробляє менше енергії. Також відчуваються постійна втома, відчуття холоду і запаморочення, їх причини теж криються в неправильній роботі обміну речовин.

Якщо ви помічаєте, що набираєте вагу, втрачаєте волосся, а шкіра сушиться – це теж симптоми порушення роботи щитовидної залози, повідомляє FoodNews. Дефіцит йоду може викликати набряк або шишку на шиї – коли щитовидна залоза “шукає” йод, вона намагається отримати його з крові, тому збільшується.

Читайте також:  Чому манна каша на сніданок небезпечна для здоров'я

Щоб запобігти дефіциту йоду, необхідно правильно харчуватися і не забувати про продукти, багатих цією речовиною. Наприклад, є більше риби, водоростей, яєць, сиру.