Вчені з Університетського коледжу в Дубліні в Ірландії закликали не боятися вживати в їжу жирні продукти, і зокрема, такого як сир. Жирний сир корисний для серця як ніякий інший молочний продукт, – така думка дослідників.

Вживання жирного сиру знижує рівень «поганого» холестерину істотніше, ніж інші молочні продукти, констатували фахівці з Дубліна. За їх словами, таким властивістю сир володіє завдяки особливій структурі, а також нутрієнтам, які містяться в ньому – кальцію і казеїну (вид білка).

Зокрема, їх експеримент продемонстрував, що, вживаючи по 120 грамів жирного сиру щодня протягом шести тижнів, учасники змогли добитися значного поліпшення в показниках свого холестеринового профілю, – чого, наприклад, не сталося з добровольцями, які їли маложирний сир.

Читайте також:  Як знизити рівень холестерину, не виключаючи улюблені продукти з раціону

Фахівці запропонували свою версію того, чому жир, який міститься в сирі не збільшує холестериновий наліт на судинах, а, навпаки, зменшує його. Згідно з їх даними, в сирі навколо кожної краплі жирної кислоти існує оболонка, і ця особливість впливає на рівень холестерину.

«В цілому споживання жирних молочних продуктів знижує ризик смерті від інсульту на 42%», – констатували автори роботи.

Джерело: МедікФорум