Якщо ви помічаєте ці ознаки, вам слід бути обережним із споживанням кави.

Ранок без кави немислимий для багатьох, але з вживанням цього напою важливо не перестаратися. Медики, зокрема, не рекомендують споживати понад 400 міліграм кофеїну на день.

Якщо ви помітили у себе будь-яку з цих ознак, перестаньте на час пити каву і перевірте, чи це допомагає.

Печія. Кофеїн може викликати симптоми кислотного рефлюксу, оскільки він розслаблює нижній стравохідний сфінктер. Це дозволяє шлунковій кислоті проникати у стравохід. Аналогічний ефект мають газовані напої.

Проблеми із сном, тривожність. Через високий вміст кофеїну пити каву потрібно припиняти як мінімум за шість годин до сну. У тих випадках, коли є схильність до занепокоєння, вживати його потрібно з особливою обережністю – його прийом може спровокувати прискорене серцебиття та тремор, головний біль.

Читайте також:  Курячі яйця корисні від зайвого жиру в організмі

Абстинентний синдром. Якщо вам здається, що без кави проходить день не так, як треба, це може бути симптомом абстинентного синдрому або «ломки». Зазвичай цей стан розвивається в умовах різкої відмови від речовини, до якої виникало звикання. Якщо ви залежні, то без кави можете відчувати особливу втому, погіршення працездатності, депресивний настрій чи грипоподібні симптоми. Зменшуйте кількість кофеїну поступово.

Збільшення ваги. Кава сприяє почуття ситості, і люди, які багато її п’ють, часто відмовляються від їди. Але коли почуття «кавової» ситості спадає, голод може відчуватися так гостро, що людина стає схильною до переїдання або вживання дуже калорійних, жирних чи солодких страв, фастфуду. Це може призвести до появи зайвих кілограмів.

Читайте також:  Від чаю до кави: температура напою збільшує ризик раку стравоходу в 3 рази