Найбільш популярними міфами, пов’язаними з формуванням красивого преса є:

Прес ділиться на м’язи «верхнього» відділу і «нижнього». При фізичних тренуваннях прес задіяний цілком, оскільки сам прес являє собою єдиний м’яз. Тому напруга волокон відбувається абсолютно однаково по всій площі преса. Проте близько нижній області преса розташованаий так званий клубово-поперековий м’яз. За певних вправ, наприклад підйомах ніг, працює саме цей мускул, і створюється відчуття, що напружується нижня область преса. Але це відчуття оманливе.

Щоб позбутися від жиру на талії, необхідно тренувати прес. Варто зрозуміти, що спроби прибрати жир з певної частини тіла – завдання заздалегідь приречене на неуспіх. Позбавлятися від нього вартує за допомогою звичайних аеробних вправ (таких як біг). При регулярних заняттях жировий прошарок буде зникати рівномірно по всьому тілу. А від простих вправ на прес жир ніколи не пропаде.

Чоловікам набагато легше домогтися рельєфного преса, ніж жінкам. Дивно, але це факт. За ріст м’язів і зменшення жиру відповідає особливий гормон – тестостерон, який у жінок завжди в дефіциті. З цієї причини жінкам деколи з боєм доводиться боротися за привабливу фігуру. Таким чином, сенс такої несправедливості не в самому пресі, а у фізіологічних особливостях чоловіків і жінкок.

Щоб зробити гарний прес потрібно виснажувати себе щоденними тренуваннями. Цілком логічно, що рельєф м’язів залежить від інтенсивності вправ, проте прес, як і будь-який іншиф м’яз, потребує відпочинку. Займаючись кожен день, є шанс лише перевтомити себе, але ніяк не позбудеться від жиру. В ідеалі, варто займатися два-три рази протягом тижня, по три-чотири підходи. Ефект буде не меншим, ніж від щоденних тренувань. А якщо немає відмінностей – навіщо зайво напружуватися?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРЕС: НАЙКРАЩА ВПРАВА

ПРЕС В ДОМАШНІХ УМОВАХ

ЯК ПРАВИЛЬНО КАЧАТИ ПРЕС?