Електронні сигарети містять в 10 разів вищий рівень канцерогенних речовин, ніж сигарети звичайні. До такого висновку прийшли японські дослідники.
 

Вчені з Країни висхідного сонця виявили в електронних сигаретах підвищений рівень формальдегіду і ацетальдегіду. Формальдегід це хімічна речовина, яка міститься в будівельних матеріалах і рідинах для бальзамування, а ацетальдегід використовується при виготовленні кислот і хімікатів. Коли ці речовини впливають на внутрішні органи людини, то вони здатні викликати патологічні процеси, що призводять до раку.

В даний час уряд Японії вже вивчає питання про більш жорстке регулювання ринку електронних сигарет в країні. Не так давно Всесвітня організація охорони здоров’я закликала до заборони продажу цих гаджетів молодим людям. Електронні сигарети стали надзвичайно популярними в світі, і особливо серед молоді. Вони містять ароматизовану рідину, яка при нагріванні виділяє специфічний пар, що вдихається людиною замість традиційного тютюнового.

Читайте також:  Гастроентеролог пояснила, які каші корисніші

Японські дослідники з’ясували, що канцерогенні речовини формальдегід і ацетальдегід містяться в електронних сигаретах в значно більшій кількості, ніж в сигаретах справжніх. Зокрема, вміст цих хімікатів перевищує аналогічний показник у звичайних сигаретах в 10 разів. Коли перегрівається дріт, випаровуються рідина, то це призводить до викиду великої кількості шкідливих субстанцій разом з парою. В результаті вони потрапляють в легені.

Нікотинові електронні сигарети регулюються в Японії на рівні фармацевтичних препаратів, а от інші продаються вільно. Хоча їх не можна купити в магазинах, як у США чи Європі, подібні гаджети доступні для придбання через інтернет. Питання більш жорсткого регулювання розглядається зараз властями.

Читайте також:  Що людям заважає отримувати задоволення від роботи? Вчені дізналися

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕЛЕКТРОННИЙ ДИМ

КАЛЬЯН: ШКОДА І КОРИСТЬ

КУРІННЯ СКОРОЧУЄ ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ МІНІМУМ НА 12 РОКІВ