Дефіцит вітаміну В12 може викликати цілий ряд серйозних ускладнень, якщо його не виправити. На жаль, іноді ми просто про це не підозрюємо, і ось чому важливо уважно дивитися на власне обличчя.

Вітамін B12 це нутрієнт, що забезпечує здоров’я нервів і кров’яних клітин, допомагаючи виробляти ДНК. Дефіцит вітаміну B12 виникає в той момент, коли рівень цього вітаміну, також званого фолатом, змушує організм виробляти аномальне кількість червоних клітин крові, не функціонують належним чином. Найчастіше наслідком цього дефіциту є анемія, коли імунна система атакує здорові клітини в шлунку, що не дає поглинати вітамін В12 з їжі. Дуже важливо розпізнати цей дефіцит вчасно, щоб приступити до боротьби з ним, і ось три ознаки на обличчі людини, які можуть свідчити про проблеми.

Бліда шкіра. Блідість шкіри може викликатися різними причинами, включаючи жовтяницю, народжену дефіцитом вітаміну B12. У разі нестачі цього вітаміну шкіра на обличчі часто стає дуже блідою, оскільки під шкірою циркулює меншу кількість червоних кров’яних клітин.

Жовта шкіра. Жовтий відтінок шкіри вважається ознакою жовтяниці, яка пов’язана з дефіцитом вітаміну B12. Жовтяниця – це серйозний розлад, що говорить про проблеми з печінкою, які вимагають невідкладної медичної допомоги. Але іноді вона розвивається і в тому випадку, коли організм не виробляє достатньої кількості червоних кров’яних клітин.

Білі плями. Ще одна характерна ознака дефіциту вітаміну B12 на обличчі. Вони виникають через зниженого рівня меланіну при нестачі даного вітаміну. Найчастіше плями з’являються на ліктях, бувають сухими і лущаться. Пам’ятайте, що вітамін B12 переважно міститься в продуктах тваринного походження, особливо в м’ясі і молоці. Саме тому вегетаріанці частіше стикаються з його дефіцитом.

Джерело: МедікФорум