На питання про те, чи варто похмелятись на наступний день після бурхливого вечора, кожен для себе відповідає сам. Якщо у людини вдома є щось з алкоголю, то напевно вона спочатку похмелится, і тільки потім стане думати, чи варто було це робити і для чого. Тому однозначної відповіді на це питання немає. Однак все ж варто знати, для чого взагалі існує похмелитися і які реакції в цей час відбуваються в організмі.

Вічне питання

Якщо ви розібралися в особливостях процесів, які відбуваються в людському організмі після бурхливого застілля, то відповідь на питання з приводу того, чи варто похмелятись вранці і в якій кількості це потрібно робити, вже буде не таким складним. Все залежить від специфіки організму!

Взагалі, існує 4 категорії людей, які розрізняються виходячи з відношення до алкоголю і пов’язаного з ним похмільного синдрому.

Перша група — це ті, хто не випиває взагалі

З ними все простіше, оскільки такий стан як «похмілля» для них взагалі незнайомbq. Їх в розрахунок брати не варто, оскільки відповісти на питання про те, чи варто похмелятися, вони просто не зможуть.

Друга група — це ті, хто іноді випиває, але зовсім трохи

У таких цілком може і не бути похмілля на наступний ранок (оскільки одна чарка випитого, по суті, ні на що не впливає). Вони теж не зможуть точно відповісти на питання щодо того, чи треба похмелятися. Пояснюється це дуже просто — вони ніколи не відчували стан похмілля.

Третя група — це люди, що ведуть звичайний спосіб життя, які іноді можуть дозволити собі зайвого

Вони вже мають можливість прокинутися вранці з похмільним синдромом. Якщо таке трапилося, то це свідчить про те, що вони отруїлися алкоголем. Похмілля для таких людей вважається природною реакцією, і нічого страшного в цьому немає.

Четверта група, то тут все трохи складніше

Сюди входять ті, хто вже відчув на собі алкогольну залежність. У них вранці замість похмільного синдрому з’являється абстинентний. Якщо порівнювати алкоголь з вживанням наркотиків, грубо кажучи, такі люди відчувають ломку. Для них алкоголь і є тим самим наркотиком, від якого вони вже залежні.

Похмілля і абстинентний синдром від вживання алкоголю, по суті, є одним і тим же процесом. Люди, які відчули якbqсь із цих станів, на ранок відчувають головний біль, сухість у роті, відсутність настрою і т. д. Ось тільки передісторія цього у різних категорій відрізняється. Залежно від цього, як раз і потрібно відповідати на питання, чи варто вранці похмелятись (і якщо варто, то в якій кількості це потрібно робити).

Чи варто вранці похмелятись

Якщо розглядати похмілля з точки зору офіційної медицини, то це стан, по суті, називається алкогольною інтоксикацією. Однак, її характер, хоча і носить гострі ознаки, але досить нетривалі за часом. У такому разі вживання навіть невеликої кількості алкоголю немає абсолютно ніякого сенсу.

Дійсно, якщо додати в організм людини трохи етанолу, то він почне відчувати себе трохи краще. Проте в такому разі підтримувати концентрацію спирту в організмі треба постійно. Між тим, якщо це можливо, то в будь-якому випадку позбавлене всякого сенсу. Інакше ви ризикуєте перетворитися на хронічного алкоголіка. Тому для людей третьої категорії похмелятись вранці просто не має ніякого сенсу.

Пояснюється це наступними факторами:

  • Під час попереднього вечора в організмі накопичилась достатньо велика кількість токсинів та продуктів розпаду алкоголю. Якщо їх вивести, то похмільний синдром тут же пропаде. Однак з допомогою додаткової дози спиртного їх не можна вивести. Звичайно, певна доза спирту (навіть при невеликому похмелінні) в організм потрапить. Однак це призведе не до одужання, а до нового похмельного синдрому через деякий час.
  • Під час великої кількості прийнятого спиртного з усіх органів найбільше страждає печінка. Навіть вранці вона відчуває досить сильне навантаження на собі. Тому вживання спиртних напоїв на наступний день посилить і без того високу навантаження, тим самим зробивши печінка ще більш ослабленою. Відповідно, знову ми бачимо негативний підсумок.
  • Якщо перші аргументи вас не переконали, досить подивитися на людей, які раніше ніколи не випивали, а потім раптово перебрали. На наступний ранок навіть від згадки спиртного їх буде, м’яко кажучи, вернути. Відповідно, вони випробували на собі вплив отрути (в даному випадку, алкоголю). Тому додавання дози для них рівнозначно отриманню нової порції абсолютно непотрібних речовин.

Якщо ж питання з приводу того, чи варто похмелятися, цікавить алкоголіка, то тут ситуація виглядає дещо інакше. Для таких людей наявність алкоголю в крові, по суті, є обов’язковою. Без етанолу у них не буде відбуватися нормального обміну речовин. А це вплине і на інші процеси.

Тому коли знайомий вам алкоголік просить випити, мотивуючи тим, що без цього він помре — не сприймайте ці слова буквально. Відсутність алкоголю в крові і в організмі в цілому до смерті ще нікого не приводило (і це офіційно доведений наукою факт). Але й ігнорувати таке прохання було б, як мінімум, негуманно!

Втім, для такої людини похмілля не принесе ніякої користі. Звичайно, якщо у неї є сила волі і через пару чарок вона може зупинитися, то можна ще говорити про те, що ви їй допомогли. Але коли після однієї чарки в підсумку виходить пляшка, то про яку користь може йти мова? У такому разі похмілля рано чи пізно переходить у запій.

Таким чином, якщо ви вирішили похмелитися на ранок, то знайте про те, що особливої користі це не принесе. Звичайно, якщо ви не є алкоголіком, то можна вважати, що свій стан ви полегшили. Але коли ви не знаєте такого поняття, як сила волі, то про порятунок говорити не доводиться. В такому випадку набагато ефективніше викликати додому нарколога та провести детоксикацію. Це хоча б на час зупинить ті згубні процеси, які розвиваються в організмі від зловживання алкоголем.

Джерело: HeadInsider