Як відомо , щоб схуднути , треба менше їсти . Але часто можна почути: я їм мало, а вага все одно не зрушується з мертвої точки . Чому ж так відбувається?
 
Експерти виділяють кілька причин такого парадоксу.
 
Причина перша : те, що людина називає « їм мало» , насправді аж ніяк не мало. Психологи кажуть , що більшість людей приблизно на 20 % применшують то кількість їжі , яку вони споживають в реальності. Це відбувається не спеціально .
Просто людській пам’яті властиво фіксувати не все з’їдене , і люди не пам’ятають , що між ділом вони щось їдять.

Щоб об’єктивно оцінити кількість споживаної за день їжі, потрібно вести харчовий щоденник, в який необхідно записувати все, що з’їдено і в якому обсязі. Причому робити це потрібно відразу ж, не відкладаючи на потім. Практика показує, що інформація з такого щоденника для багатьох людей виявляється справжнім одкровенням і допомагає переоцінити ставлення до свого харчування і харчової поведінки.

Читайте також:  Негативний вплив кави на нирки виявили вчені

Причина друга : людина не стежить за калорійністю їжі . Нерідко їжа , споживана за день , дійсно займає невеликий обсяг . Але при цьому може складатися з продуктів , насичених цукром і жиром – ковбаса , білий хліб , цукерки , сир і т.п. Або ситуація може бути такою : людина знає , що їсти багато хліба і цукерок шкідливо , але при цьому не обмежує себе в здорових продуктах – багато їсть горіхів , фруктів , сухофруктів , сирків та йогуртів з різними добавками , щедро заправляє салати рослинним маслом.

Важливо пам’ятати, що навіть у рекомендованих лікарями продуктах містяться калорії, а в деяких (наприклад, в маслі, горіхах, фруктах) їх багато. Надлишок калорій худнути не допоможе.

Причина третя: людина їсть … занадто мало. У прагненні схуднути багато виявляють залізну волю і діють за принципом « не жерти ». Але саме це може стати причиною того , що тіло відмовиться худати .
 
Справа в тому , що брак їжі сприймається організмом як загроза для життєдіяльності. У цьому випадку він уповільнює обмін речовин , щоб витрачати менше енергії і таким чином витрачати менше запасів . Тобто , жирові відкладення будуть залишатися на місці.
 
Читайте також: Як схуднути після зими: поради експертів

Читайте також:  Популярний продукт на сніданок порадили замінити лікарі

Особливо сильно організм «тримається» за жирові запаси в зрілому віці , коли обмінні процеси і без того сповільнюються в силу природних біологічних факторів. Після сорока років значно обмежувати себе в їжі заради схуднення практично безглуздо . Крім того , це може сильно нашкодити здоров’ю , адже разом з їжею організм не буде отримувати важливі вітаміни та інші мікроелементи для підтримки нормальних функцій його систем .

Ще одна причина того , що недоїдання шкідливо – втрата у голодуючої людини м’язової тканини. Тим часом , саме м’язи споживають жир в якості палива . Відновлюються ж м’язи повільно , і якщо після періоду жорсткого обмеження себе в їжі повернутися до режиму більшої калорійності , можна додати у вазі відразу кілька кілограм.
 
На думку дієтологів , різкі обмеження в їжі (менше 1200 ккал на добу) припустимі лише раз на тиждень. В інший час потрібно споживати не менше 1500 ккал.

Читайте також:  Камені в жовчному міхурі: вчені назвали продукти, які подвоюють ризик болючого каміння

Причина четверта: хвороби. При деяких захворюваннях позбутися зайвої ваги вкрай важко. До числа таких недуг відносяться гіпотиреоз (зниження функції щитовидної залози), цукровий діабет і предіабет, синдром полікістозних яєчників і порушення балансу статевих гормонів.
 
Виявити ці порушення зможе ендокринолог за допомогою відповідного обстеження. У багатьох випадках при успішній корекції хвороби зайву вагу починає йти.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News